Інтерв'ю, Перша шпальта

«Тут немає домішок». Родина фотографів із Чернівців виготовляє крафтові горіхові пасти

В асортименті – різноманітні горіхові пасти. Також вони виготовляють різноманітні урбечі – пасти з насіння маку, гарбузових та персикових кісточок, тощо.

Чернівецький фотограф Юрій Хіць та його дружина фотографиня Оксана Хіць майже рік у домашніх умовах виготовляють горіхові пасти та урбечі.

Ідея створювати продукцію здорового харчування належить Оксані. Юрію ж хотілося знайти додаткове заняття, аби не вигоріти у своїх сферах.

Фото надав Юрій Хіць

«Це така маленька справа, не є основним нашим заробітком, принаймні зараз. Я фотограф і консультант у методі системно-сімейна терапія. Я ніколи раніше не робив пасти і навіть не особливо їх їв. Якось побачив тестування цього приладу, який називається меланжер. Мені дуже сподобалося, як то все відбувається, й ідея, що можна робити для себе щось, а потім зробити з того якусь справу. Перше, що спало на думку, – арахісова паста. У нас з’явився вдома меланжер, я купив декілька кілограмів арахісу для першої спроби, і ми виготовили першу партію. Вона вийшла. Ми її і самі споживали, і роздавали, і продавали», — розповідає Юрій.

Після цієї спроби і після того, як він вивчив краще питання виготовлення паст, зрозумів, що обмежуватися лише арахісовою – безглуздо, адже за таким же принципом можна робити їх із будь-яких горіхів, і не тільки з них. Тож зараз у них в асортименті пасти з фундука, кеш’ю, мигдалю, волоського та бразильського горіха тощо. До того ж вони виготовляють урбечі – це пасти з різного виду насіння: маку, гарбузового, абрикосових кісточок, льону, кунжуту, кокосової стружки.

Фото надав Юрій Хіць

Юрій вчився виготовляти самостійно і консультувався зі знайомими фахівцями з різних сфер, аби дізнатися, як «працюють» горішки.

«Виготовлення горіхових паст – процес тривалий. Починається він із підготовки. Ми замочуємо горіхи у кип’яченій, злегка теплій воді. Від 5 до 12 годин. А бразильський горіх — 14 годин, бо він більший. Відтак горішки сушаться у сушарці. Для кожного виду і час, і температура – різні. Вже після цього горіхи можна відправити у меланжер на декілька годин. Звідти ми витягуємо готовий продукт, у який не додаємо взагалі нічого. Тільки у шоколадну пасту ми додаємо кокосовий цукор. Решта – чистий продукт», — пояснює майстер.

Родина Хіців розповідає про свій продукт через інстаграм. Там вони відкрили сторінку (@goodmillcv). За створення контенту і просування відповідає Оксана.

«Багато наших клієнтів — це наші друзі-вегани. Для них пасти – той продукт, який допомагає компенсувати організму певні елементи життєдіяльности. Купують і діткам корисні смаколики, і просто для урізноманітнення свого харчування. Здебільшого ми відправляємо наш товар поштою по всій Україні, хоча є і чернівецькі постійні клієнти», — додають вони.

Родина виготовляє пасти у домашніх умовах. У них постійно є запас виробів. Тільки-но якийсь вид пасти закінчується – відправляють горіхи у меланжер.

Сподіваються, що у майбутньому будуть розширювати крафтову справу і масштабуватися. Юрій мріє про маленьке кафе, де за склом виготовлятимуть пасти, а відвідувачам подаватимуть із ними страви.

Фото надав Юрій Хіць

Фото надав Юрій Хіць

Фото надав Юрій Хіць

Коментарі