Новини

Звернення до Чернівцігазу, Укрзалізниці, об’єднання ЖРЕПів та субвенція для доріг: що ухвалили на черговій сесії Чернівецької міської ради

На третій сесії до складу міської ради долучилися депутати «Рідного міста» та «Команди Михайлішина».

Сьогодні, 26 лютого, відбулося друге пленарне засідання третьої сесії Чернівецької міської ради. Сесія розпочалася напередодні, й депутатський корпус ухвалив низку важливих рішень. Також варто зазначити, що це засідання стало першим у нинішньому скликанні для депутатів фракцій «Рідне місто» та «Команда Михайлішина». Вони, зрештою, офіційно набули депутатського статусу.

Об’єднання ЖРЕПів

Одним із головних питань було створення комунального підприємства «Містосервіс». Як уже повідомляла «Шпальта», проєкт рішення передбачає об’єднання ЖРЕПів №№ 4, 5, 6, 9, 11, 14 та 17 в єдину структуру.

Як зазначав у коментарі «Шпальті» Григорій Прохоренко, підприємство хочуть створити не лише для утримання будинків у ролі управителя, але й задля прибирання міста в межах обов’язків, які вони матимуть після об’єднання.

Зрештою, депутати підтримали ідею створення. Наразі створили профільну комісію, як займатиметься реорганізацією вказаних ЖРЕПів та створенням комунального підприємства. Головою комісії призначили заступника міського голови Василя Зазуляка. А його заступниками у цій комісії будуть директор департаменту ЖКГ Григорій Прохоренко та заступник директора ДЖКГ Олександр Бурак.

Хто укладатиме угоди з «Чернівцігаз»

Відтак депутати прийняли звернення, яке ініціювала представниця фракції «Народний контроль» у міській раді Яна Брус до РГК «Чернівцігаз».

«Тривають війни з газовим монополістом. Уже не лише на місцевому рівні, але й на державному. Етапи врегулювання ціни, доставки та вартости газу врегульовують уже на рівні держави. Але не акцентується увага на протистоянні окремих будинків, які обслуговують об’єднання співвласників, яких монополіст змушує укладати угоди на власних умовах. Всупереч чинному законодавству», — заявила авторка проєкту рішення.

Також Яна Брус, як членкиня Асоціація ОСББ «Чернівці», додала, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків не зобов’язані укладати угоди з постачальником блакитного палива. Ба більше, на загальних зборах Асоціації її учасники вирішили підписувати індивідуальні договори щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж із кожним співвласником окремо, проголосувати за що й закликала авторка проєкту колег-депутатів.

Субвенція з держбюджету

Ще одне звернення, яке підтримали депутати міської ради, – отримання державної субвенції на капітальний ремонт доріг у Чернівцях. Її розмір становитиме майже 33 мільйони гривень.

У тексті звернення депутати попросили в ОДА субвенцію з державного бюджету. Вказані кошти використають для будівництва, реконструкції, ремонту й утримання доріг місцевого значення і комунальної власности.

Звернення до «Укрзалізниці»

Варто ще зазначити, що депутати міської ради розглянули проєкт, який запропонувала раніше ініціативна група «Потяг на Чернівці». Обранці звернулися до Міністерства інфраструктури та «Укрзалізниці» щодо перегляду залізничного сполучення зі столицею України.

У зверненні йдеться про те, що АТ «Укрзалізниця» зменшило кількість рейсів потягів №117 «Київ — Чернівці» та №118 «Чернівці — Київ» до трьох на тиждень. Раніше вони курсували щодня. Ба більше, квитки при цьому здорожчали у півтора раза.

Водночас у сусідні з Чернівцями обласні центри (Вінниця, Львів, Хмельницький, Івано-Франківськ)  щоденні потяги до столиці курсують понад 5 разів на добу.

«Зважаючи на те, що Чернівці є історичним та туристичним містом, а Чернівецька область — прикордонний регіон, який межує з іноземними державами, та тимчасово призупинене авіасполучення, вважаємо, що скорочення кількости рейсів потягів із Чернівців до Києва негативно позначиться на економічному та туристичному розвитку як міста, так і области загалом.

Також це може негативно позначитися на організації протиепідемічних заходів в умовах карантину. Бо збільшення кількости пасажирів, які змушені будуть перейти на інші види транспорту, ймовірно, спричинить погіршення епідеміологічної ситуації та різке зростання кількости хворих на COVID-19», — ідеться у тексті звернення міської ради до «Укрзалізниці».

Також, як повідомляла раніше «Шпальта», депутати проголосували за звернення до Президента, Генпрокурора, Верховної Ради та Уповноваженого Верховної Ради у справах людей через судове рішення щодо відомого українського активіста Сергія Стерненка. Питання викликало тривалу дискусію, та все ж його ухвалили після двогодинного обговорення.

Наразі сесію ще не вдалося закрити й обранці проведуть найближчим часом третє пленарне засідання.

Коментарі