Інтерв'ю

Як готуються двоє топових спортсменів із Буковини Руслана Цихоцька та Еміль Ібрагімов до Олімпійських ігор

Легкоатлети Еміль Ібрагімов та Руслана Цихоцька розповіли, як готуються до Олімпійських ігор в умовах карантину.

Олімпійські ігри — мрія, яка об’єднує мільйони спортсменів у всьому світі. Але перенесення Олімпіади у 2020 через пандемію Covid-19 стало неочікуваною перешкодою на шляху до цієї мрії. Можливість тренуватися та підтримувати хорошу фізичну форму під час карантину є далеко не у всіх, тому багатьом спортсменам, які витратили багато часу на підготовку і вже були за крок до вершини, доведеться починати заново. Бо тренування фактично заборонили на законодавчому рівні на період карантину, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №211, а також обмеженим є доступ до парків та стадіонів. 

Еміль Ібрагімов

Еміль Ібрагімов, член збірної України з легкої атлетики, попри обмежувальні заходи все ж тренується. Його інтенсивна підготовка до кваліфікаційних турнірів розпочалася декілька місяців тому. Пропустивши зимовий сезон, аби повноцінно присвятити себе тренуванням, атлет поїхав на спортивні збори за кордон. Тоді він навіть уявити не міг, що вони затягнуться так надовго. 

«Коли ми виїжджали на збори, вже було відомо про COVID-19, але все було ще відносно спокійно. І в страшному сні не могли собі уявити, у що це все обернеться», — розповідає Еміль.

Спортсмен засмутився через скасування всіх запланованих стартів, адже переконаний, що набрав хорошу фізичну форму і міг достойно себе показати. Еміль Ібрагімов із нетерпінням чекав на чемпіонат Європи з легкої атлетики, який мав відбутися у Парижі з 25 по 30 серпня цього року, проте нещодавно організатори скасували захід. Також усі плани на виконання нормативів зруйновані, але він не падає духом, бо ще буде мати таку можливість на чемпіонаті та Кубку країни. 

«У зв’язку з відтермінуванням Олімпіади, Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення, що нормативи дозволено виконувати, починаючи аж з 2021 року», — зазначає Ібрагімов. 

А до того часу збори для Еміля продовжуються, і тренування ніхто не скасовував. Заняття в домашніх умовах стали для нього звичною справою. А ще він намагається продовжувати бігові тренування — бігає всюди, де є можливість. І ось, нарешті хороша новина: 15 квітня Кабінет Міністрів одностайно проголосував за зміни в постанові «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», яким надав дозвіл членам національної збірної України повернутися до тренувань у спортзалах в індивідуальному режимі. Хоча для легкоатлетів це й не найкращі новини, адже стадіони та парки все ще закриті.

«Дуже хочу, щоб цей жах уже закінчився, і всі могли займатися своїми справами. Розвиватися і цілеспрямовано рухатися вперед — це мій девіз, і цього я бажаю всім!» — підсумовує Еміль. 

Руслана Цихоцька

У спортсменів у різних куточках світу наразі різні можливості. Вони варіюються відповідно до запобіжних заходів, запроваджених у країнах. Ще одна чернівецька легкоатлетка, Руслана Цихоцька, яка представляла Україну на Олімпійських іграх 2016 року, наразі проживає просто в епіцентрі епідемії коронавірусу у США — Нью-Йорку. 

 

В Америку атлетка приїхала рік тому як туристка з думками про закінчення спортивної кар’єри. Але у Штатах вона зустріла свого нинішнього тренера, який подарував надію і підтримав найбільшу мрію — участь в Олімпійських іграх 2020, і Руслана залишилася там. 

«У нас в Україні дуже багато талановитих та працелюбних спортсменів, але їх не підтримують і не помічають. Помічають лише тоді, коли ті чогось досягають», — каже Руслана.

Спортсменку добре прийняли в американській команді і допомагали. Руслані подобається підтримка, яку отримують спортсмени в Америці. Дітей та молодь заохочують займатися спортом, є велика кількість безкоштовних секцій у школах та університетах, а також спортивних стипендій для обдарованих учнів.
Дівчина розповідає, що вона займається із задоволенням, вірить у власні сили та насолоджується процесом шляху до мрії, що вважає важливими елементами успіху. Втім, епідемія у Сполучених Штатах Америки внесла корективи у плани Руслани Цихоцької.  

«Штат Нью-Йорк закритий на карантин. Групові тренування заборонені, змагання скасували, парки та стадіони закриті. Я тренуюся вдома, інколи сама, інколи онлайн із тренером. Чотири рази на тиждень ходжу бігати в сквер біля будинку, в якому живу, де ще є можливість тренуватися, якщо зберігаєш дистанцію. Але я не вважаю, що це повноцінні тренування», — розповідає легкоатлетка.

Для Руслани відтермінування Олімпійських ігор — хороша новина, зважаючи на те, що багато спортсменів, і вона зокрема, не можуть зараз повноцінно тренуватися. Вона вважає, що всі повинні бути в рівних умовах. Хоча Руслана і втратить багато часу, вона не падає духом і продовжує готуватися до Олімпіади. Попереду на неї чекають чемпіонат Сполучених Штатів Америки та здавання нормативів. Спортсменка дуже хвилюється, адже там шалена конкуренція.

«Я думаю, зараз найважливіше — це здоров’я людей, а те, що Олімпіаду відтермінували, — не трагедія, переживемо», — підсумовує Руслана Цихоцька.

Коментарі