Аналітика

Реконструкцію Центрального автовокзалу розпочали 14 років тому: яка ситуація зараз

Потужності автовокзалу не повністю відповідають потребам міста.

Реконструкцію Центрального автовокзалу розпочали 14 років тому: яка ситуація зараз

Архівне фото «Шпальти»

Реконструкцію Центрального автовокзалу Чернівців розпочали 14 років тому – 2011 року. Тоді роботи планували виконати за два роки. Зокрема мали розширити фасад будівлі на дев’ять метрів, а також говорили про підземні переходи на вулиці Головній.

Чому оновлення Центрального автовокзалу призупинили, чи ще планують перенесення автовокзалу на Гравітон, як ремонт вулиці Головної вплине на рух пасажирських перевезень – читайте у матеріалі «Шпальти».

«Коли ми розпочинали реконструкцію, то не було війни»

Усі автостанції у Чернівцях є приватними. Про це нам у квітні розповів тодішній директор Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради Андрій Тимофійчук.

2018 року тривав другий із п’яти етапів оновлення Центрального автовокзалу. Сім років тому там уклали бруківку на платформах і встановили нові крісла у залі очікування.

Тоді ж у ТОВ «Чернівціавтотранс», яке обслуговує Центральний автовокзал, «Шпальті» повідомили, що гроші на обслуговування останнього отримують із відсотків від продажу квитків.

Директор Чернівціавтотрансу Олександр Кривохижий вважає наразі «недоцільними» розмови про реконструкцію автовокзалу.

«Самі зрозумійте – ми маємо людей (серед працівників – ред.), які загинули на війні або досі воюють. Так, нам зараз важко, тягнемося з останніх сил. Коли ми розпочинали реконструкцію, то не було війни, пандемії COVID-19», – каже Олександр Кривохижий.

Щодо автостанції на вулиці Руській, за словами власника ТОВ «Вест Буковина» Вадима Сатоніна, її не планують облаштовувати під Центральний автовокзал. 

«Такі розмови давно не ведуть і це не на часі», – каже він.

Сатонін зазначив, що автостанція доступна для людей з інвалідністю, «там усе обладнано», тому про її оновлення не йдеться.

Реконструкцію Центрального автовокзалу розпочали 14 років тому: яка ситуація зараз

Такий вигляд міг мати Центральний автовокзал Чернівців/архівне фото «Шпальти»

Потужності Центрального автовокзалу не повністю відповідають потребам міста

Згідно з Генеральним планом Чернівців, автовокзали мають бути розташовані у різних частинах міста.

«Функцію Центрального (такого, який обслуговує найбільшу кількість міжобласних та міжнародних рейсів) зараз виконує автовокзал на вулиці Головній. Однак його потужності вже не повністю відповідають потребам міста», – каже начальник Управління містобудування та архітектури Чернівецької міської ради Дмитро Домітрюк.

Так, розробники Генплану розглядають можливість збільшення площі Центрального автовокзалу завдяки прилеглим територіям.

Щодо автостанції на вулиці Руській, то наразі там обслуговують рейси з південної частини Чернівецької области – колишній Глибоцький та Герцаївський райони.

«Про те, щоб перевести до цієї автостанції основні міжобласні та міжнародні маршрути, не йдеться», – каже начальник Управління містобудування та архітектури ЧМР.

Спорудження підземних переходів не відповідає державним будівельним нормам

Ідею підземних переходів на вулиці Головній, біля Центрального автовокзалу, не втілюватимуть із декількох причин.

По-перше, це не відповідає довгостроковому баченню розвитку міста. Адже такі інженерні споруди є недоступними для маломобільних груп населення.

«В умовах повномасштабного російського вторгнення, коли відсоток таких людей збільшується щодня – це про неповагу до них», – каже Дмитро Домітрюк.

По-друге, спорудження підземних переходів не відповідає державним будівельним нормам. У чинній нормативній документації є доволі вичерпний перелік місць, де дозволили облаштування таких переходів.

«Наприклад, це стосується особливостей рельєфу, залізничних станцій тощо. Жодному з цих критеріїв ця локація не відповідає», – зазначає начальник Управління містобудування та архітектури ЧМР.

Про ремонт Головної

Це вплине як на громадський транспорт Чернівців, так і на інші типи перевезень. Якщо буде можливість залишити рух транспорту під час ремонту вулиці – громадський транспорт продовжить курсувати за звичними маршрутами. У разі додаткових обмежень розглядатимуть об’їзні маршрути.

Дмитро Домітрюк зауважує, що регіональні, міжрегіональні та міжнародні автобуси не мали б рухатися транзитом через усе місто. Натомість курсувати об’їзними вулицями та дорогами, щоб якомога менше навантажувати основну магістраль Чернівців.

Коментарі