Перша шпальта, Репортаж

Можна зігрітися та підзарядити телефон: як працює Пункт незламності у Чернівцях

Тут є лежаки, зарядки для телефону, чай та кава.

Один із Пунктів незламності працює у Чернівцях біля стадіону «Буковина». Тут є інтернет, світло, тепло та вода. У Пункті можна заряджати гаджети, скористатися інтернетом від Starlink, зігрітися, попити чаю або кави та отримати домедичну допомогу. Пункт діє цілодобово.

У наметі аварійно-рятувального загону тепло. За столиками та на лежаках є відвідувачі. Всі вони заряджають гаджети. Хтось п’є чай.

У Пункті чергують два рятувальники. 

Водій-електрик аварійно-рятувального загону спеціального призначення прапорщик Ігор Сторощук розповідає, що заступили на зміну сьогодні о 8 ранку. Одразу ж почали з’являтися відвідувачі.

«Хтось прийшов зігрітися, зарядити телефон, приєднатися до інтернету. Але в нас сьогодні тимчасово забрали Starlink, напевно, на інший пункт для тестування. Сподіваємося, до вечора повернуть», – каже Ігор Сторощук.

До обіду пункт відвідали 25 людей. Рятувальники записують прізвища відвідувачів для звітности.

«Приходила мама з двома дітьми. Вдома немає світла. Вони під’єдналися  в нас до інтернету, поки був Wi-Fi. У дітей проходило навчання онлайн», – каже рятувальник.

Серед відвідувачів є і молодь, і люди старшого віку. 

«Маємо 8 лежаків та стільці зі столами, де можна посидіти, попити чаю, кави. Нас забезпечують цим. Також надаємо домедичну допомогу», – зазначає Ігор Сторощук. 

У Пункті є дитячий мінікуточок. Рятувальник каже, що сьогодні там грається перша дитина. 

Заклад працює цілодобово, але тут не можна заночувати. 

Карина з донькою та чоловіком до Пункту незламності прийшли сьогодні вперше. Дівчина каже, що вчора у їхньому будинку цілий день не було світла. Електроенергію подали на декілька годин вночі, тож не встигли зарядити телефони.

«Вдома немає ні світла, ні опалення — дуже холодно. За 30 хвилин батарея остигає, тож у квартирі прохолодно. Ми живемо в багатоквартирному будинку. Газ маємо, тож є можливість зготувати їсти», – розповідає Карина.

Карина — вимушена переселенка із Сум. До Чернівців із сім’єю переїхали в червні — заради спокою дитини.

Жінка каже, що відсутність електроенергії перетерплять.

«Дуже добре, що є такі пункти, де можна зігрітися та підзарядити телефон. Ми перетерпимо. У Чернівцях плануємо залишатися до завершення бойових дій у країні, але вже дуже хочемо повернутися додому», – каже сумчанка.

Чернівчанин Яків Висиброшний зайшов до Пункту незламності зігрітися та зарядити телефон. Чоловік каже, що вдома вже другу добу немає електроенергії.

«Електрика була з самого ранку, але я встиг зарядити телефон лише на 3%. Проблема в тому, що в мене двоконтурний котел, який працює на газі та світлі. А оскільки дві доби немає світла, він не працює. Але поки є газ, можу зготувати їсти. Та щоб помитися, воду треба гріти в каструлі», – каже чернівчанин. 

Роботою Пункту чоловік задоволений. Каже, що якщо вдома електроенергію не ввімкнуть, прийде погрітися ще ввечері.

Рятувальники розповідають, що за добу генератор та теплова пічка споживають орієнтовно 60 літрів пального. 

Наразі у Чернівцях працюють два намети аварійно-рятувального загону. А на вулиці Руській розкладають додатково будиночки зі зручностями, де також можна посидіти та зігрітися.

 

Фото Ігоря Константинюка

Коментарі