Новини

Суд дозволив оренду Української книги за 3700 гривень

Наразі орендар залишається незмінним, проте місто буде подавати касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду. 

Західний апеляційний господарський суд вирішив, що договір оренди приміщення «Української книги» для «Інституту розвитку» у Чернівцях є законним. Цим рішенням суд анулював попереднє рішення першої інстанції про незаконність договору оренди.

У коментарі Шпальті заступниця начальника управління комунальної власності Тетяна Шепелько пояснила, що наразі організація «Інститут розвитку міста» орендує надалі приміщення за «старими» умовами, тобто за 3700 гривень на місяць.

Шепелько нагадує, що суду першої інстанції скасував рішення міської ради передати приміщення «Української книги» на 10 років в оренду.

«Тепер скасовано рішення суду першої інстанції і позов залишається нерозглянутим. Виходить, зараз залишається дійсним старе рішення ЧМР про передачу в оренду на 10 років. Орендар залишається тим же. А відповідно до того договору, ціна оренди – 3700 гривень»,— пояснює чиновниця.

Шепелько каже, що прокуратура буде подавати касаційну скаргу на рішення суду. Чи буде подавати таку скаргу і ЧМР визначать після отримання повного тексту рішення суду.

Сама чиновниця досі вважає умови орендного договору для «Інституту розвитку міста» незаконними.

«За законом орендар не мав права отримати це приміщення в оренду. Мав відбутися аукціон, і тільки після цього той, хто виграв аукціон, міг би користуватися приміщенням. Таке рішення приняли депутати минулого скликання. Ненавиджу такі моменти у роботі, коли хтось, зловживаючи своїм службовим становищем, може вирішувати щось на свою користь. Чи є тут порушення інтересів ОТГ? Однозначно. Адже на цьому місці могло б бути щось на кшталт галереї, музею, культурного простору», — каже Тетяна Шепелько.

Ця справа не закрита, і місто буде далі боротися за справедливість і законні умови оренди цього приміщення.

Передісторія

Господарський суд Чернівецької области визнав незаконним договір про оренду «Української книги» на 10 років.

Проте орендар за цей час уже  зробив у приміщенні ремонт і навіть часткову реконструкцію. Там є кухня та барна стійка, а в умовах договору такого не дозволено, запевняє Шепелько.

Раніше представник орендаря Олексій Гелетка розповів, що орендна плата за приміщення на Центральній площі — близько 4 тисяч гривень на місяць (площа 152 кв. м). Оренду сплачували і під час проведення ремонту.

«Якщо орендар передасть приміщення міській раді, можливо, вона оголосить громадські слухання. Важливо, аби чернівчани висловилися, яким бачать це приміщення. Виходячи з цього, мерія визначить, на яких умовах далі робити аукціон на оренду цього приміщення», — ділиться думками Тетяна Шепелько.

«Шпальта» зателефонувала до представника Інституту розвитку міста Чернівців Олексія Гелетки, але коментар щодо ситуації адвокат не дав.

Нагадаємо, раніше журналістам показали реконструйоване приміщення колишньої «Української книги», що у Чернівцях на площі Центральній. 

Коментарі