Новини

Суд визнав договір на оренду приміщення «Української книги» незаконним: що буде далі

Орендар має 20 днів, аби подати апеляцію на рішення Господарського суду.

 

Господарський суд Чернівецької області визнав незаконним договір про оренду «Української книги» на 10 років. Про це у телеграмі повідомила Чернівецька міська рада.

Заступниця начальника управління комунальної власности Тетяна Шепелько розповіла «Шпальті», що орендар – громадська організація «Інститут розвитку міста Чернівців» — має право подати апеляцію. На це у нього є 20 днів.

«Якщо Апеляційний суд залишить дійсним рішення першої інстанції, то воно набуває законної чинности, і ми повинні його виконувати. У такому разі в орендаря буде зобов’язання впродовж трьох днів передати міській раді приміщення в стані не гіршому, ніж вони її отримали в оренду», – розповідає Тетяна Шепелько.

Читайте також: Зберегти «Українську книгу». Що відбувається довкола відомої книгарні у Чернівцях

Проте орендар за цей час уже  зробив у приміщенні ремонт і навіть часткову реконструкцію. Там є кухня та барна стійка, а в умовах договору такого не дозволено, запевняє Шепелько. На думку чиновниці, є ймовірність, що орендар буде вимагати у мерії відшкодування цих витрат.

«На думку орендаря, він зробив покращення у приміщенні на 2 мільйони гривень, у нього є такий звіт. Відкрите питання — як він буде далі діяти, щоб ці гроші відшкодувати. Від дій орендаря і буде формуватися тактика міської ради у відносинах із ним. Але це не буде перешкоджати рішенню, що він це приміщення повинен звільнити».

Щодо відшкодування цих грошей, суд може ухвалити рішення на користь орендаря лише у випадку, якщо він надасть докази та дозвільні документи на ці роботи.

Фото з фб-сторінки Тетяни Шепелько

«Якщо ти дійсно хочеш розвивати культурно-мистецький центр, то, звісно, орендна плата не може бути високою. Адже такий орендар буде проводити певні культурні заходи, з яких нічого не заробляє. Таке приміщення функціонувало б на благо громади і несло б якусь соціальну функцію. А що зробив наш орендар? Під культурний центр «нафарширував» це приміщення професійною кухнею, барною стійкою і хотів зробити суборендарями двох фізичних осіб-підприємців, які забезпечували б цю кав’ярню-книгарню тістечками. Це приміщення функціонувало б як комерційний об’єкт. Але на таких умовах він мав би на відкритому конкурсі з аукціону брати його в оренду, і плата за такі речі не може становити три тисячі гривень на місяць. Якщо він розраховував на комерційний об’єкт задарма – такого аукціону не буде».

Раніше представник орендаря Олексій Гелетка розповів, що орендна плата за приміщення на Центральній площі — близько 4 тисяч гривень на місяць (площа 152 кв. м). Оренду сплачували і під час проведення ремонту.

Якщо орендар передасть приміщення міській раді, можливо, вона оголосить громадські слухання. Важливо, аби чернівчани висловилися, яким бачать це приміщення. Виходячи з цього, мерія визначить, на яких умовах далі робити аукціон на оренду цього приміщення. Ділиться думками Тетяна Шепелько.

«Шпальта» зателефонувала до представника Інституту розвитку міста Чернівців Олексія Гелетки, але коментар щодо ситуації адвокат не дав.

Нагадаємо, раніше журналістам показали реконструйоване приміщення колишньої «Української книги», що у Чернівцях на площі Центральній. 

Коментарі