Новини

Чернівецька — одна з областей, де найменше звертаються щодо порушень мовного закону

Найменше порушень виявили у Чернівецькій області — 7, Рівненській — 6, Івано-Франківській — 5 і Тернопільській — 5.

Фото: УНІАН

Торік до секретаріату уповноваженого із захисту державної мови надійшло понад три з половиною тисячі звернень громадян щодо порушення законодавства про державну мову.

Про це повідомила пресслужба мовного омбудсмана.

«Найбільше звернень надійшло з Києва (557), Харківської (339), Одеської (157), Дніпропетровської (135), Запорізької (94), Донецької (87), Київської (82) та Луганської (80) областей. Найменше порушень виявили у Чернівецькій області — 7, Рівненській — 6, Івано-Франківській — 5 і Тернопільській — 5», — йдеться в повідомленні.

Де найчастіше порушують мовний закон?

Понад 800 звернень стосувалися сфери обслуговування. Зокрема щодо відсутности української версії сайтів інтернет-магазинів і вебсайтів про надання послуг державною мовою.

«Досить актуальною залишається тема дотримання мовного законодавства під час розміщення зовнішньої реклами та вивісок. Всього за звітний період надійшло 393 звернення», — повідомляють у пресслужбі.

У зв’язку з тим, що з 16 липня набрала чинности стаття мовного закону про обов’язкове демонстрування фільмів державною мовою, «різко збільшилася кількість звернень щодо порушень мовного законодавства у сфері телебачення і радіомовлення».

Всього, за даними секретаріату мовного омбудсмена, торік надійшло 171 звернення, в яких порушували питання щодо трансляції фільмів недержавною мовою на центральних телеканалах, а також щодо відсутности перекладу державною мовою виступів та інтерв’ю.

«У сфері надання освітніх послуг у 2021 році громадяни надіслали 157 звернень щодо порушень мовного законодавства окремими педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, вищої освіти Києва (31), Одеської (17) та Харківської областей (14)», — йдеться у звіті.

Що відомо?

25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

16 липня 2021-го набрали чинности норми абзаців 1-3 частини 6 статті 23 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якими визначили, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова.

16 січня 2022 року набрала чинности норма мовного закону про видання друкованих ЗМІ в Україні державною мовою.

Коментарі