Новини

В Україні набули чинности норми мовного закону про друковані ЗМІ: що зміниться

Для переходу на державну мову газети та журналів було понад 2,5 роки, від ухвалення закону.

Фото Roman Kraft, unsplash.com

З 16 січня російськомовні друковані ЗМІ в Україні можуть видавати, якщо, «одночасно видаватиметься тираж цього видання державною мовою». Відсьогодні набули чинности відповідні зміни до законодавства.

Про це мовить 24 Канал з посиланням на відповідний закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Версії різними мовами мають видаватися в один день під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку», – мовиться у тексті закону.

Для переходу на державну мову в газет і журналів було понад 2,5 роки, від ухвалення закону. Тож відтепер за порушення штрафуватимуть.

За дотриманням вимог закону стежитимуть в Офісі уповноваженого із захисту державної мови. Як розповіла у коментарі «Радіо Свобода» медіаюристка Людмила Панкратова, порушникам доведеться сплачувати чималі штрафи.

«За перший випадок порушення – штраф від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з 1 січня 2022 – 1240,5 гривень). Якщо таке порушення зафіксують протягом року вдруге, штраф зросте до 700 неоподаткованих мінімумів», – пояснила Панкратова.

Водночас наголошують, що такі норми закону не поширюватимуться на друковані ЗМІ, що видаються кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською чи іншою офіційною мовою Євросоюзу до 16 липня 2024 року.

Нагадаємо, що закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року. Він набув чинности 16 липня того ж року.

Коментарі