Новини

«Ghetto Czernowitz»: у Чернівцях відкрили центр реабілітації та запустили інформаційний проєкт

«Європейський центр Хесед» працюватиме на третьому поверсі Єврейського дому у Чернівцях.

Фото: Чернівецька ОДА

Сьогодні 18 жовтня, єврейська громада Буковини відкрила у Чернівцях «Європейський центр Хесед» та започаткувала проєкт «Ghetto Czernowitz». Подію присвятили пам’яті 80 роковин створення єврейського гетто у місті, повідомляє Чернівецька обласна державна адміністрація.

Фото: Чернівецька ОДА

Зокрема в Офісі «Європейського центру Хесед» надаватимуть підтримку особам, що потребують реабілітації. А проєкт «Ghetto Czernowitz» інформуватиме суспільство про часи голокосту, зокрема, про депортацію буковинських іудеїв до таборів Трансністрії.

Фото: Чернівецька ОДА

У презентації ініціатив взяв участь голова ОДА Сергій Осачук. Він зазначив, що важливо пам’ятати наше минуле, та брати з нього приклад.

«Голоси людей, які стояли на порозі смерті нагадують всім прийдешнім поколінням про те, наскільки є страшною загибель, коли одна людина вважає, що має право знищити іншу», – каже Сергій Осачук.

Серед іншого голова ОДА закликав міську владу Чернівців повернути єврейський дім, що на Театральній площі, у власність іудейської громади. Він розповів, що колись радянська влада відібрала цю будівлю у тих, хто її звів, та наголосив, що «доки ми спокійно не зможемо називати цю будівлю єврейським домом, доти не зробимо висновків і уроків з таких заходів пам’яті».

«Європейський центр Хесед» працюватиме на третьому поверсі Єврейського дому у Чернівцях.

Адреса: Театральна площа 6.

Нагадаємо, що 6 жовтня в Україні офіційно почав роботу найстаріший у світі Єврейський національний фонд.

Коментарі