Офтоп

Ніколи не пізно: історія 63-річної Роуз Янг, яка поборола рак молочної залози та навчилася їздити верхи на конях

У 2003 році жінці поставили діагноз раку молочної залози і зробили мастектомію. Це змінило її, мотивувало.

Оригінальний текст The New York Times

Роуз Янг має неймовірну здатність пристосовуватися до роботи у важких умовах. Вона була агенткою ФБР, розслідуючи злочини білих комірців; адвокаткою, яка спеціалізувалася на страхових спорах, а також офіцером з питань дотримання правил охорони здоров’я.

Єдине заняття, якого вона боялася все життя, однак відчайдушно прагнула із самого дитинства, − це покататися на конях.

«Мені було п’ять років, коли я побачила свого першого коня. Я дуже хотіла навчитися їздити. Один раз чи двічі мене вчив кататися на коні сусід, але на тому все й закінчилося», − розповідає жінка.

За кілька місяців до пандемії 63-річна Янг пішла на свій перший урок верхової їзди. Вона випадково познайомилася з жінкою на роботі, яка дала їй контакт викладача, готового тренувати учнів старшого віку. Один урок перейшов у другий, а потім минув перший місяць, а за ним і рік навчання. Випадкове знайомство призвело до отримання досвіду, який змінює життя.

Янг розповідає, що в дитинстві у неї не було часу, щоб займатися верховою їздою. І хоча вона про це мріяла, її стримував страх впасти з коня і травмуватися. Але у 2003 році жінці поставили діагноз раку молочної залози і зробили мастектомію.

«Це змінило мене. Мотивувало. Ви повинні втілювати мрії у життя, доки у вас є шанс, тому що не знаєте, як довго ще матимете такий шанс», − каже Янг.

Найважчим для Янг був пошук правильного тренера та правильного коня. Зараз вона працює з п’ятим тренером та змінила вже шість коней. І нарешті знайшла, що шукала. Хоча вона декілька разів падала та серйозно травмувалася одного разу, це її не спинило. Вона поборола свій страх.

«Спочатку я відчувала страх, а не захоплення. Я змушувала себе дихати рівно і протистояти тривозі. Коні гарні, розумні й чуйні. Немає нічого кращого, ніж відчувати справжню синхронність та зв’язок між собою та іншою живою істотою. Ми рухаємось, як одне ціле», − розповідає жінка.

Янг каже, що верхова їзда надихає її у всіх аспектах життя. Для неї все стало цікавішим, яскравішим та жвавішим. Її життя наповнилося новим змістом.

 

Коментарі