Офтоп

Людина вижила, перебуваючи 14 годин у Тихому океані, вчепившись за буй

Моряк, що впав за борт, вижив, вчепившись за «шматок морського сміття», розповідає син героя історії.

Фото Unsplash

Оригінальний матеріал BBC

Відам Перевертілов провів 14 годин у воді після того, як рано-вранці впав з вантажного корабля в Тихий океан.

52-річний чоловік стверджує, що рішення підплисти до «чорної точки» в кількох кілометрах без рятувального жилета врятувало йому життя.

Виявилося, що це був рибальський буй.

 «Батько виглядав так, ніби провів у морі років 20 і був дуже втомленим, але живим», — сказав його син Марат новозеландському новинному сайту Stuff.

Перевертілов — литовський головний інженер компанії Silver Supporter, яка здійснювала перевезення між новозеландським портом Тауранга і ізольованою британською територією Піткерн.

 За словами його сина, після зміни в машинному відділенні, де батько заправляв паливо, йому стало дуже спекотно і запаморочилася голова. Потім, близько 4:00 ранку 16 лютого, він вийшов на палубу, щоб відчути себе краще, і впав за борт.

Марат, який дізнався про подробиці історії виживання свого батька, вважає, що, можливо, Відам втратив свідомість, адже він не пам’ятає, як падав. Не знаючи, що за борт впала людина, корабель продовжив свій шлях.

 Щосили намагаючись утриматися на плаву до сходу сонця, пан Перевертілов побачив на горизонті чорну цятку і вирішив плисти до неї.

 «Буй не був прив’язаний ні до човна, ні до чого, це був просто шматок морського сміття», — сказав Перевертілов про свого “рятувальника”.

 Екіпажу корабля знадобилося близько шести годин, щоб помітити, що їх інженер зник, після чого капітан розвернув корабель.

 Згідно з повідомленнями, команда визначила його приблизне місце знаходження, переглянувши робочі журнали пана Перевертілова, які показали, що останній раз він був на борту о 4 годині ранку. У той час корабель знаходився приблизно в 400 морських милях на південь від Південних островів Французької Полінезії.

 Повідомлення про лихо були передані по радіо до кораблів, котрі були поблизу. Літаки французького військово-морського флоту приєдналися до пошуків з Таїті, а метеорологічна служба Франції вивчала вітри, щоб обчислити можливі моделі дрейфу.

 Але, врешті-решт, Відама знайшов його власний корабель.

 Коли пан Перевертілов нарешті побачив на горизонті свій корабель, він помахав рукою і почав кричати. Один з пасажирів корабля почув «слабкий людський крик».

 Пізніше спостерігач зауважив підняту руку і врешті-решт витягнув моряка на борт.

«Йому дуже хотілося вижити… Я б, напевно, відразу потонув, але він завжди тримав себе в формі і був здоровим, і саме тому, я думаю, він і вижив», — сказав син Марат.

Переклад Анастасії Скринник

Коментарі