Україна впроваджує ерокосмічний моніторинг для фіксації злочинів проти природи.
Відтепер незаконні вирубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбережжя водойм будуть відстежувати за допомогою супутникової космічної зйомки. Це зроблять завдяки співпраці Державного космічного агентства України з Міндовкілля.
«Співпраця ДКА з Міндовкілля розширила спектр використання супутникових знімків в Україні. Це хороша перспектива розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у вигляді мільярдів доларів, збережених шляхом протидії та попередженню злочинів в екологічній сфері. Відтепер і в екологічній сфері рівень реагування на загрози відповідатиме світовим стандартам залученню супутникового ресурсу», — сказав під час зустрічі в.о. голови ДКА Михайло Лев.
Наразі Національний центр управління та випробувань космічних засобів працює над методиками використання знімків у діяльності інспекторів Міндовкілля, щоб забезпечити правомірність наданих супутникових даних у судах.
Нагадаємо, що для захисту рідкісних тварин та рослин IKEA придбала понад 4 тисячі гектарів лісу в США. Натомість за останні три десятиліття люди винищили 420 млн гектарів лісу .