Офтоп

Історія Наталі Асатрян – наймолодшої сертифікованої тренерки з йоги у США

Дівчина захопилася йогою ще під час відвідувань дитячого садочка.

Фото forrestallconsulting

Оригінальний матеріал Forbes

15-річна Наталі Асатрян – наймолодша сертифікована тренерка з йоги у США. Подорож Наталі у світ йоги розпочалася у дитячому садочку, коли батько її подруги запросив її на заняття.

«Мені було потрібне лише те перше заняття. Я повністю захопилася. Я з нетерпінням чекала вівторка, щоб повернутися», − розповідає дівчина.

У початковій школі вона пробувала свої сили на інших заняттях, але нічого не приваблювало її так, як йога. У 8 років Наталі долучилася до своєї мами на заняттях із йоги для дорослих. У той час, як пристрасть дівчини до духовних практик невпинно зростала, більшість її друзів взагалі ніколи не чула про йогу. Саме тоді вона зрозуміла, що повинна знайти спосіб поділитися радістю та спокоєм, які дарувала їй йога, із якомога більшою кількістю людей.

Коли Наталі розповіла мамі про своє бажання стати інструкторкою з йоги, та підтримала її та сказала, що вона може самостійно обирати собі професію у майбутньому. Але дівчина заявила, що хоче «навчати йозі зараз». Мама знайшла студію, яка займалася навчанням майбутніх інструкторів, але дівчинці не дозволили там вчитися. Вони зверталися у безліч студій, але Наталі нікуди не приймали на навчання. Лише через три роки вони врешті отримали шанс.

«Учителька сказала, що зустрінеться зі мною перед початком навчання, і якщо вона зрозуміє, що я достатньо зріла, лише тоді дозволить навчатися», − розповідає дівчина.

На той час 12-річна Наталі вразила вчительку і розпочала навчання на курсі тривалістю 200 годин. Окрім того, що дівчина є сертифікованою інструкторкою з йоги, вона також є членкинею некомерційної організації YogaAlliance, яка займається підтримкою цілісности, безпеки та доступности у спільноті йоги.

Зараз Наталі 15 років. Вона намагається змінювати людей, залучаючи їх до занять йогою, та поза ними. Вона проводить тренування з йоги, а також виступає публічно. Дівчина сподівається мотивувати «нову парадигму інтелектуально активних та духовно розвинених дітей та підлітків» та хоче заохочувати дівчат реалізувати свої мрії у будь-якому віці. Впродовж останніх трьох років Наталі подорожувала по США, проводила заняття (наразі у зв’язку з Covid-19 вона працює лише онлайн) та пропагувала турботу про себе. Завдяки своїй діяльності їй вдалося зібрати тисячі доларів, які вона передала благодійним організаціям. Окрім того, Наталі співпрацює з фондом Unstoppable Foundation, який забезпечує жителів одного із сіл у Кенії освітою, медичними послугами, чистою водою та санітарними умовами проживання.

Доки Наталі продовжує розвиватися у своїй практиці, її попередні досягнення не залишилися непоміченими. Фото дівчини з’явилося на обкладинці журналу LA Yoga, а також вона отримала декілька нагород, зокрема і «GlobalYouthAward» від Round Table Global за інновації в освіті, а саме у номінації «Демонстрація лідерства». Окрім того, нещодавно дівчинка почала співпрацювати з платформою Holy TV, яка присвячена щоденному обміну натхненням.

«Мені лише 15 років, але я сподіваюся, що зможу надихнути інших та допомогти їм зрозуміти, що змінювати світ можна у будь-якому віці», — каже Наталі.

 

 

Коментарі