Заборгованість зі сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску) не стане причиною переведення зі спрощеної системи оподаткування на загальну.
Про це пишуть в офіційному виданні Державної фіскальної служби.
Відсутність покарання за несплату ЄСВ можлива через те, що, на відміну від єдиного податку, який сплачують фізичні особи-підприємці, ЄСВ є внеском:
«Тобто борг зі сплати ЄСВ не є податковим і не є підставою для відрахування такого платника з реєстру платників єдиного податку. Але розстрочення та відстрочення сум заборгованості з ЄСВ не передбачено, заборгованість не підлягає списанню», — пояснюють у податковій.
Підприємцям потрібно було сплатити ЄСВ за останній квартал 2019 року до 17 січня. У разі несвоєчасної сплати виникає борг.
У фіксальній службі наголошують на тому, що сплата єдиного соціального внеску гарантує кожному соціальну допомогу на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та лікарняні виплати.
Довідка:
Єдиний соціальний внесок — це платіж, який сплачують до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Підприємці та самозайняті особи сплачують його з мінімальної зарплати за себе. За найманих осіб такий платіж віддає роботодавець. Його розмір складає 22% від фонду оплати праці працівника.