Новини

Шкляр, Кідрук та Кінг. Яких авторів шукали чернівчани у книгарнях

«Шпальта» відвідала найвідоміші книгарні міста та дізналася, які книги люблять читати чернівчани.

Літо – пора відпусток і відпочинку. Окрім цього, це чудова нагода прочитати давно заплановані книги. Їх можна брати з собою на море, за кордон або просто читати на свіжому повітрі, насолоджуючись літнім сонцем. «Шпальта» відвідала найвідоміші книгарні міста та дізналася, які книги люблять читати чернівчани. 

Продавці-консультанти «Букініста», «Книгарні», «Клубу сімейного дозвілля» та «Знань» розповіли, яку літературу впродовж року обирали містяни.

 «Букініст» (Головна, 31)

Покупців цієї книгарні найбільше цікавить література з психології та саморозвитку. За словами продавчині-консультантки Ірини, чернівчани також цікавляться українськими авторами.

«Зараз серед містян є попит на книги з психології та саморозвитку, бізнесу та самореалізації, особливо цього року. Це може бути навіть психологія кохання, почуттів, внутрішнього світу, психологія мріяти. А туристи з інших міст читають зовсім іншу літературу! Мене це дуже дивує. Також популярними залишаються такі автори, як Олександр Бойченко, Максим Дупешко. Цінується Ліна Костенко та Сергій Жадан», – каже вона.

Пані Ірина розповідає, що популярною є дитяча література. Особливо у час канікул – влітку та перед зимовими святами. «Букініст» є магазином, де покупці можуть обирати книги серед комісійної літератури. Тож ціни коливаються від 60 гривень і більше, залежно від книги.

«Наші відвідувачі – люди всіх вікових категорій, багато молоді. До нас приходять просто посидіти, почитати, поговорити, полистати книжки, не обов’язково їх купувати. Ми дещо специфічна книгарня», – пояснює продавчиня.

«Книгарня» (Кобилянської, 29)

До цієї книгарні містяни найчастіше заходять по сучасну українську літературу. Продавчиня-консультантка Крістіна розповіла «Шпальті» про авторів, які цьогоріч стали улюбленими у чернівчан.

«Наші покупці обирають сучасну художню літературу та книги для саморозвитку. Купують дитячу літературу. Від початку року популярними є твори Люко Дашвар («Ініціація», «Молоко з кров’ю»), Макса Кідрука («Де немає Бога») та Василя Шкляра («Самотнійвовк», «Тіньсови»). Вони поширені серед читачів усіх вікових категорій, навіть серед молоді. Старші люди кажуть, що молодь не читає, але ні – читає. Незважаючи на те, що зараз є можливості читати в електронному форматі, більшість любить класичну паперову книгу», – каже пані Крістіна.

«Клуб сімейного дозвілля» (Головна,10)

Відвідувачі цієї книгарні найчастіше купували детективи, пригодницькі та історичні романи, перекладну літературу та книги для дітей. Найпопулярнішими серед українських авторів є Володимир Лис та вже згадані Василь Шкляр і Макс Кідрук.

«Покупці абсолютно різні. Від молодих людей із дітьми, які обирають книги для себе і для дітей, до людей літнього віку. Кожен обирає свій улюблений жанр. Серед людей старшого віку популярними зараз є Володимир Лис та Василь Шкляр. Молодь обирає зарубіжних письменників. Найчастіше це Ренсом Ріггз, автор книги «Дім дивних дітей», Даніел Кіз, автор «Квітів для Елджернона» та Стівен Кінг. Особливо популярним за останнє півріччя став Ден Браун. Його романи читають усі, незалежно від віку», – розповідає продавчиня-консультантка Ольга.

Ціни у книгарні «Клуб сімейного дозвілля» коливаються від 70 до 120 гривень. Також для читачів, які є членами клубу, діють постійні знижки.

«Знання» (Заньковецької, 4)

Покупці цього книжкового магазину надають перевагу літературі з психології та бізнесу. На такі книги завжди є попит, часто вони стають подарунками, як стверджує продавчиня-консультантка.

«Багато купують книг з психології та бізнесу, вони завжди популярні. Традиційно купують детективи та класику. Українські автори теж цієї весни привернули увагу читачів. Це Ліна Костенко, Оксана Забужко, Ірен Роздобудько, а також Сергій Жадан та Юрій Андрухович. Молодь, в основному студенти, цього року надають перевагу саме сучасній зарубіжній літературі», – розповідає продавчиня.

За її словами, іноді молоді люди запитують про ту чи іншу книгу, якої в книгарні немає. Зазвичай із російських видавництв.

«Загалом за останні 5 років книг українською мовою побільшало, з’явилося багато перекладів саме нашою мовою. Чернівчани купують, читають. Усі читають: маленькі дітки, підлітки, дорослі та люди літнього віку».

 

Читайте також: Цікавляться психологією та сучасною українською літературою. Які книги обирали чернівчани 2018 року

 

Альона Цвіра

Коментарі