Новини

Що зміниться у військовому обліку жінок із 1 жовтня – роз’яснення Чернівецького ТЦК та СП

Генеральний штаб не вимагає негайної постановки зазначеної категорії жінок на військовий облік.

Фото ілюстративне, armyinform.com.ua

У Чернівецькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки повідомили, що взяття на військовий облік жінок, які мають медичний фах, не є нововведенням, і його здійснювали у державі й раніше з 1994 року.

Про це йдеться на сторінці ТЦК та СП із посиланням на Генеральний штаб.

«26 жовтня 2022 року набув чинности Закон України від 07.10.2022 № 2664-ІХ «Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”», – ідеться у повідомленні.

Зміни передбачають, що з 1 жовтня 2023 року на військовий облік повинні стати військовозобов’язані жінки, які:

– закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність (такі особи підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних);

– мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони (такі особи беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням).

Зазначають, що Генеральний штаб не вимагає негайної постановки зазначеної категорії жінок на військовий облік. Ці заходи планують здійснити поступово – впродовж трьох років. Додаткових заходів з обмеження пересування цих осіб із 1 жовтня 2023 року не передбачається.

«Також наразі не відбувається примусового залучення жінок до проходження військової служби під час мобілізації та не планується в майбутньому. Усі наші захисниці проходять військову службу лише у добровільному порядку», – йдеться у повідомленні.

Довідково:

З метою реалізації вимог законодавства та нормативно-правових актів, які пов’язані зі взяттям жінок на військовий облік:

– ТЦК та СП організовують взаємодію з центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, установами та організаціями, закладами освіти, охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власности, які розміщені у межах території відповідальности ТЦК та СП. Метою взаємодії є з’ясування зручних строків (складання графіків) прибуття жінок, які у них працюють та підлягають взяттю на військовий облік, для уточнення військово-облікових даних і ухвалення рішення щодо взяття їх на військовий облік;

– керівники (особи, відповідальні за ведення військового обліку) державних органів, підприємств, установ і організацій забезпечують оповіщення та прибуття жінок до ТЦК та СП з паспортом громадянина України та документами про освіту;

– жінки, які не працюють або є самозайнятими особами, у зручний для них час самостійно прибувають до ТЦК та СП за місцем проживання для вирішення питання щодо взяття їх на військовий облік.

 

Коментарі