Репортаж

«Гном Джером і пів кілограма цукру»: як у Чернівецькому драмтеатрі готують дитячу виставу

Виставу підготували Марія та Петро Маги за мотивами казки іспанського письменника Хуана Лаіглесія.

Цими вихідними, 28 та 29 січня, об 11:00 у Чернівецькому обласному музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відбудуться прем’єрні покази вистави «Гном Джером і пів кілограма цукру». Її створили на основі казки іспанського письменника Хуана Лаіглесія.

Режисерка вистави Марія Мага була на чернівецькій сцені ще дитиною. У 1990-х її батьки — Петро Мага разом із дружиною Тетяною — тут працювали. Коли Марії виповнилося три – вона теж почала з’являтися в театрі. Попри те, що минуло багато років, режисерка досі знає кожен закуток театру.

Шпальта відвідала одну з фінальних репетицій дитячої вистави.

Над п’єсою та текстами пісень працював Петро Мага, а власне постановкою займалася Марія. У сюжеті розповідають історію з життя лісових героїв, які навчаються у школі танців. 

«Ця вистава як хороший старий діснеївський мультфільм, який можна подивитися всією сім’єю. Або таке кіно, як “Сам удома”», – ділиться з нами режисерка Марія Мага.

Вона розповідає, що з Чернівецького театру розпочався старт кар’єри батьків та її власний. Працюючи над постановкою, вона часто згадує, як бігала тут іще дитиною та знала кожен закуток театру і його співробітників.

«Якось моя мама була на сцені, а я сіла на парапеті й звісила ноги. Вона ледь не втратила свідомість та кричала на весь театр: “Маша, злізь!” Приємно згадувати такі моменти. Ходжу коридорами і розумію, що знаю кожен закуток — як куди пройти. Я все це пам’ятаю, навіть на фізичному рівні».

Вперше цю виставу показали у київському театрі «Особистості» у 2020 році. 

Під час повномасштабної війни режисерка волонтерила та не мала часу робити іншу постановку. Тож коли до неї звернувся директор муздрамтеатру – вона запропонувала перенести вже готову виставу з Києва.

У казці гратимуть і молоді актори, і заслужені артисти України. Всі вони працюють у муздрамтеатрі, деякі актори переїхали з Києва до Чернівців із початком війни. 

На першій репетиції Марія разом із хореографинею Лідою Соклаковою попередили їх, що головне – аби всі отримували задоволення від репетицій. Під цим гаслом і працювали. 

«Зробили перший прогін і спостерігали за тим, як актори працюють. Вони на автоматі вже роблять ці танці та мізансцени, і самі трошки не “відстрілюють”, як це все запам’ятали».

Хореографиня зауважує, що виставу підготували за рекордний час – 9 днів. За все необхідне облаштування вистави відповідає драмтеатр. 

Найближчі покази «Гнома Джерома» планують повторити 12 та 26 лютого. Квитки можна придбати у касі театру або ж на сайті.

Коментарі