Новини, Репортаж

Розірвали зв’язки з москвою: Дюссельдорф став новим містом-побратимом Чернівців: фото

Чернівці з 24 лютого отримали від Дюссельдорфа понад тисячу тонн гуманітарки та вживану техніку для міських комунальних підприємств.

Сьогодні, 1 вересня, у міській раді Чернівців підписали офіційну угоду про побратимство з німецьким Дюссельдорфом. Про це повідомляє журналістка Шпальти із сесійної зали.

Урочисто підписали угоду мер Дюссельдорфа Стефан Келлер та міський голова Чернівців Роман Клічук.

«Наразі місто Дюссельдорф є найпалкішим і найбільшим другом України у Німеччині», — зазначив Роман Клічук.

Міський голова Чернівців розповів, що місто з початку повномасштабної війни отримало від Дюссельдорфа понад тисячу тонн гуманітарної допомоги для вимушених переселенців, а також вживану техніку для міських комунальних підприємств.

Сам же Дюссельдорф прийняв понад 9 тисяч українських біженців із 24 лютого. Окрім угоди про побратимство, міста підписали договори про співпрацю, в яких прописані конкретні кроки з певних галузей. Першочергово це гуманітарна допомога, освітня сфера, розвиток культурних зв’язків та економічна співпраця. Так, університети обох міст уже домовилися про обмін студентами.

«Завдяки побратимству ми будемо прагнути до залучення культурних діячів з міста Чернівців до Дюссельдорфа. Нещодавно там провели концерт чернівецького симфонічного оркестру. Розроблятимемо спільні культурні проєкти», — каже Стефан Келлер.

Мер Дюссельдорфа згадав, що досі місто мало 30-річні партнерські відносини з москвою. Після 24 лютого їх вирішили остаточно розірвати та підписати угоду про побратимство з Чернівцями.

Зараз із вулиць Дюссельдорфа прибрали таблички, що нагадували про дружбу німецького міста з російською столицею. Пан Келлер повідомив, що табличку з Чернівцями поставлять у місті наступного понеділка.

На запитання, чому обрали саме Чернівці, пан Келлер відповів, що велика частина єврейської громади Дюссельдорфа має чернівецьке коріння. До прикладу — поетеса Роза Ауслендер, яка народилася у Чернівцях, а прожила все життя в Дюссельдорфі. Єврейська громада зробила великий внесок у налагодження співпраці між містами.

Фото Ігоря Константинюка

Коментарі