Новини

Наближення до енергонезалежності: американська компанія збудує два нові блоки Хмельницької АЕС

Станція AP1000 є перевіреним реактором покоління III+ з повністю пасивними системами безпеки.

Фото uatom.org

Український державний «Енергоатом» уклав угоду з американською компанією Westinghouse щодо будівництва двох нових енергоблоків Хмельницької АЕС.

Відповідно до угоди, американська компанія займеться розробкою оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва, йдеться на сайті Westinghouse.

«Ми раді зробити наступний важливий крок на підтримку нашого зобов’язання щодо будівництва нових блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС. Ми цінуємо наше партнерство з Westinghouse, щоб працювати спільно та оперативно для досягнення ключових етапів проєкту», — каже очільник «Енергоатому» Петро Котін.

Своєю чергою у Westinghouse зазначили, що нові енергоблоки наблизять Україну до енергонезалежності.

«Ми готові надати наші технології та обладнання для AP1000 в Україні та постійно надихаємося непохитною рішучістю та стійкістю наших стратегічних партнерів», — відзначив президент компанії Девід Дарем.

У червні Westinghouse та «Енергоатом» розширили угоди на постачання ядерного палива та будівництво 9 станцій AP1000 по всій країні.

Станція AP1000 є перевіреним реактором покоління III+ з повністю пасивними системами безпеки. А також модульною стандартною конструкцією та кращими в галузі експлуатаційними характеристиками.

Коментарі