Новини

Заробили понад 300 тисяч гривень за місяць: Чернівці отримують дохід від сортування сміття у Чорнівці

Наступний етап – встановлення контейнерів для роздільного збору побутових відходів.

Понад 300 тисяч гривень Чернівці заробили на сортуванні сміття на Чорнівському полігоні. Працівники Спецкомунтрансу відсортовують скло та ПЕТ-пляшки. За цей час вони зібрали майже 90 тисяч кілограмів вторсировини. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради.

Зокрема за минулий місяць із 1 по 31 травня працівники МКП «Чернівціспецкомунтранс» зібрали та відсортували:

ПЕТ-пляшки звичайні – 26 088 кг;

ПЕТ-пляшки білі – 52 763 кг;

Скла – 8 720 кг.

«За цей період підприємство зуміло отримати 333 696 грн чистого прибутку», – йдеться у повідомленні.

Як розповів Шпальті заступник міського голови Ігор Крохмаль, збільшився дохід завдяки організації роботи Спецкомунтрансу. 

«Це питання щодо організації роботи. Крім того, збільшився попит на вторсировину. Плануємо збільшувати об’єми виробництва», — каже він. 

Раніше міська рада ухвалила програму розвитку МКП «Спецкомунтранс», у якій запланували купити сучасну сортувальну лінію. Та нині жодну програму не фінансують.

«Це дало б можливість збільшити в рази відсортовану продукцію. Але наразі заборонене фінансування капітальних видатків», – сказав Ігор Крохмаль.

Наступним кроком планували встановити у Чернівцях контейнери для роздільного збору твердих побутових відходів.

За словами Ігоря Крохмаля, цим мали б займатися надавачі послуг, які отримали перемогу на конкурсі, а саме підприємства «Альтфатер» та «Укрвторресурс». Вони зобов’язані, згідно із законодавством, впроваджувати роздільний збір побутових відходів. Але наразі є фінансові труднощі та порушена логістика.

«Ми ведемо переговори з цими компаніями, аби стартувало роздільне сортування сміття. На першому етапі ми мали встановити два види контейнерів: для органіки та твердих побутових відходів. Будемо намагатися це впровадити», – каже Крохмаль.

Нагадаємо, Чернівці заробили перші 118 тисяч гривень від переробки сміття у Чорнівці восени минулого року.

Коментарі