Новини

Маски більше не потрібні: у ЄС відмовляються від обов’язкових умов перебування у літаках

Рекомендації набудуть чинности з 16 травня.

Фото Shutterstock

З наступного тижня пасажири, що подорожують літаком у Європі, більше не зобов’язані носити маску під час польоту чи в аеропорту.

Про це йдеться в нових рекомендаціях Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) та Агенції з авіаційної безпеки ЄС (EASA), пише Європейська правда.

За повідомленням агенцій, скасувати рекомендацію про обов’язкове носіння маски, яка діє з 2020 року, дозволяють рівень вакцинації, природний імунітет та скасування обмежень у декількох європейських країнах.

Водночас у заяві наголошують, що носіння маски, «як і раніше, є одним із найкращих заходів захисту від передачі COVID-19».

«Для пасажирів та екіпажів це великий крок уперед у нормалізації авіаперельотів. Однак пасажири повинні поводитися відповідально і поважати вибір інших. А пасажиру, який кашляє та чхає, варто наполегливо подумати про те, щоб одягнути маску для обличчя, щоб заспокоїти тих, хто сидить поряд», – заявив виконавчий директор EASA Патрік Кай.

Рекомендації набудуть чинности з 16 травня. Але це стосується не всіх авіакомпаній. Агентства заявили, що правила носіння масок, як і раніше, варіюватимуться серед авіакомпаній після цієї дати.

«Наприклад, пасажири, які подорожують рейсами до пункту призначення або з пункту призначення, де носіння маски, як і раніше, є обов’язковим у громадському транспорті, можуть бути зобов’язані носити маску», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали про те, що відходи із засобів захисту від COVID-19 становлять загрозу екології.

 

Коментарі