Новини

Про відновлення роботи не йдеться: як працюватимуть заклади культури на Буковині з квітня

З 1 квітня відновлюють роботи заклади культури, проте лише національного значення і за певних умов. 

У Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, що в Україні з 1 квітня відновлюють роботу заклади культури: театри, опери тощо. Як з’ясувалося, йдеться лише про заклади національного значення. Про це вже уточнили в управлінні культури Чернівецької ОВА.

У коментарі Шпальті виконувачка обов’язків начальника управління Тетяна Шарагова розповіла, що 31 березня отримали роз’яснення від Міносвіти щодо відновлення роботи закладів культури.

«Це пілотний проєкт, тому відновлюють роботу не всі заклади, а лише національного значення. До того ж ті, у яких є бомбосховище. У нас в області всі заклади культури – комунальні, тому про відновлення роботи поки не йдеться. Водночас ми проводимо різні культурні заходи, як-от концерт у бомбосховищі, який має сьогодні відбутися, та інші заходи, які проводили досі», — зазначила Тетяна Шарагова.

Начальниця управління культури Чернівецької міськради Юлія Сафтенко розповіла, що у місті з перших днів повномасштабного вторгнення росії 5 закладів культури працювали.

«Там, де є укриття, щодня, без вихідних з 10:00 до 18:00 заклади займаються культурно-дозвільною роботою з дітками-переселенцями. Крім того, вся чернівецька культура об’єдналася, працюють мистецькі школи дистанційно. Також мистецькі заклади проводять концерти для діток. Культура також долучилася до волонтерства», — каже Юлія Сафтенко.

Посадовиця додала, що управління культури разом із працівниками нацгвардії та поліції щодня о 9:00 ранку на Центральній площі проводять заходи з ушанування пам’яті загиблих на війні військових.

«Крім того, щочетверга о 13:00 на вулиці Кобилянської, біля Палацу урочистих подій, будемо проводити Годину класичної музики», — зазначила Юлія Сафтенко.

У пресслужбі Чернівецькій ОВА додали, що надалі, після запуску роботи закладів культури національного значення, очікують рекомендації щодо обласних установ.

 

Коментарі