Новини

росія готує теракт на Чорнобильській АЕС – розвідка

На контрольованій російськими військами ЧАЕС планують створити техногенну катастрофу.

Чорнобильська АЕС Фото: Уніан

владімір путін віддав наказ щодо підготовки теракту на Чорнобильській атомній електростанції. Зараз об’єкт контролюють російські військові, вони планують створити техногенну катастрофу. Відповідальність окупанти спробують перекласти на Україну.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

«Наразі ЧАЕС повністю відключено від систем моніторингу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Станцію знеструмлено. Ресурс наявних дизель-генераторів розрахований на 48 годин підтримки роботи систем безпеки», — мовиться у повідомленні.

Окупанти відмовилися надати доступ до станції українським ремонтникам. Натомість туди, за вказівкою Олександра Лукашенка, зайшли «білоруські спеціалісти». Серед них — під виглядом атомників — заходять також російські диверсанти для організації теракту.

Водночас упродовж останніх днів путінські війська завдали ударів по Запорізькій АЕС та Харківському фізико-технічному інституту. Там розташований експериментальний ядерний реактор.

Задля імітації причетности українських військових до аварії на Чорнобильській АЕС окупанти намагаються створити фейкові «докази» на підтвердження своєї версії. Зокрема в районі аеропорту «Антонов» у Гостомелі помітили російські автомобільні рефрижератори. Вони збирають тіла загиблих українських захисників. Існує ймовірність, що їх видаватимуть за вбитих диверсантів у зоні ЧАЕС.

«Тобто, не отримавши бажаного результату від наземної військової операції та прямих переговорів, путін готовий вдатися до ядерного шантажу світової спільноти заради поступок щодо підтримки України. Наразі й Україна, і світ, і сама росія розуміють, що заяви про причетність України до створення ядерної небезпеки – лише постановка за бездарним сценарієм», — ідеться у повідомленні.

У Міноборони зазначать, що подібні дії путіна матимуть катастрофічні наслідки для всього світу.

Нагадаємо, що раніше у результаті ворожих дій російських окупантів повністю знеструмлена Чорнобильська АЕС.

 

Коментарі