Новини

Kalush Orchestra представлятиме Україну на Євробаченні

Учасники гурту кажуть, що постійно бачать і відчувають підтримку прихильників. 

Фото з інстаграм-сторінки гурту.

На міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2022» Україну представить Kalush Orchestra. Про це повідомила голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа у фейсбуку.

Музичний гурт погодився. Про це стало відомо з Instagram-сторінки артистів.

«Нарешті це сталося, ми разом із Суспільним розв’язали всі важливі питання та готові разом привести Україну до успіху», — пишуть вони.

У Kalush Orchestra кажуть, що постійно бачать і відчувають підтримку прихильників. Про це свідчить глядацьке голосування, згідно з яким гурт посів перше місце.

Раніше ми писали, що відбір на Євробачення виграла співачка Аліна Паш. Вона виступала з треком «Тіні забутих предків». Співачка отримала 15 балів: 8 від журі і 7 — від глядачів. На другому місці був гурт «Kalush Orchestra» (6 балів від журі і 8 — від глядачів), третьому — Wellboy (7 від журі і 6 балів від глядачів).

Скандал з Аліною Паш

Після оголошення переможця учасники Kalush заявили про фальсифікації та про намір оскаржувати результати конкурсу у суді, передає Суспільне.

Зокрема вони пройшли за куліси й почали вимагати від організаторів продемонструвати протокол з оголошенням результатів.

Ще до відбору співачка потрапила в скандал: з’ясувалося, що після анексії Криму 2014-го вона виступала там, а також їздила в Москву. Водночас організатори національного відбору не знайшли підстав для її дискваліфікації.

Зрештою Аліна Паш написала, що знімає свою кандидатуру з участи на Євробаченні.

Щоб узяти участь у нацвідборі, співачка надала довідку від державної прикордонної служби, що перетинала лінію розмежування з Кримом із території України, а не Росії. Водночас 15 лютого прикордонна служба повідомила, що такої довідки не видавала.

Тож організатори скористалися пунктом правил, який дозволяє відмовити учаснику в разі приховування чи подання ним неправдивої інформації.

17 лютого Суспільний мовник повідомив, що звернеться до Kalush Orchestra, аби той представляв Україну на Євробаченні.

Коментарі