В України – одне «срібло». Підсумковий медальний залік зимових Олімпійських ігор-2022

З однією срібною медаллю в активі Україна поділила 25-ту позицію з Іспанією.

У Пекіні з 2 по 20 лютого відбувалися XXIV зимові Олімпійські ігри-2022.

На них проводилися змагання у 15 дисциплінах з семи видів спорту: біатлону, бобслею (в тому числі скелетону), керлінгу, хокею, санного спорту, фігурного катання, шорт-треку і ковзанярського спорту, гірськолижного спорту, лижних гонок, фристайлу, лижного двоборства, стрибків з трампліна і сноуборду.
За їх підсумками перше місце у медальному заліку посіла Норвегія, яка здобула 37 медалей – 16 золотих, 8 срібних, 13 бронзових.
Другу позицію посіла збірна Німеччини, яка здобула 12 золотих нагород, 10 срібних і 5 бронзових. Замкнув трійку рейтингу Китай, в активі якого 9 золотих медалей, 4 срібла і 2 бронзи.
У топ-5 медальної таблиці Олімпіади також увійшли збірні США (8-10-7) і Швеції (8-5-5).
Україна завершила виступи в Пекіні з однією срібною нагородою, яку фрістайліст Олександр Абраменко завоював в лижній акробатиці.
Варто відзначити, що всього 29 країн взяли хоча б одну медаль, серед них 23 команди виграли золото.
Наступна зимова Олімпіада-2026 відбудеться в італійських містах Мілан і Кортіна-д’Ампеццо.