Офтоп

700 вікон із покинутих будинків: громада в Японії збудувала Центр сортування сміття з відходів

Центр побудували, щоб місто досягло 100% нульових відходів.

Фото: cnn

Оригінальний матеріал CNN

Дошки з бордового кедрового дерева обрамляють 700 невідповідних вікон, утворюючи клаптеву ковдру зі скла на тлі гірських вершин і хвилястих гаїв вічнозелених рослин.
Фасад центру Zero Waste у Камікацу, м’яко кажучи, вражає. Майже так само захоплює той факт, що він був побудований зі сміття.
Центр розташований на березі річки Кацуура, у віддаленому гірському містечку Камікацу на півдні Японії. Його відкрили 2020 року на тлі пандемії Covid-19. Він став серцем для місцевої громади.

Новий центр побудували на місці старого. Він повинен допомогти амбітній меті міста досягти 100% нульових відходів, розповів Хіроші Накамура, головний архітектор проєкту та засновник NAP Architectural Consulting.
Торік будівля отримала нагороду від Архітектурного інституту Японії. Завдяки цьому збільшилася увага міста. Громада сподівається, що вони зможуть залучити нових, екологічно свідомих жителів, щоб збільшити власне населення.

Фото: cnn

Для будівництва центру використовували переважно місцеві та перероблені матеріали, вибираючи кедрову деревину з навколишніх лісів для створення опорної конструкції та скелета будівлі.
Для решти конструкції та інтер’єру майже все було перероблено. Але створити будівлю зі сміття – завдання не з легких. Процес будівництва зайняв понад два роки, під час яких архітектори підбирали та збирали кожен елемент, як головоломку.

Розбите скло та кераміку перетворили на підлогу з мозаїчного скла, контейнери для збору врожаю з місцевої грибної ферми шиїтаке перетворили на книжкові полиці, а запущене ліжко з будинку літніх людей — на диван. Для дивовижного фасаду будівлі мешканці зібрали старі вікна, деякі з них дістали з покинутих будівель.

«Сама архітектура будинку була створена зі спогадів мешканців, тому вони до неї прив’язані», – сказав Накамура.

Фото: cnn

Центр Zero Waste створили для вирішення проблеми сортування сміття у місті. Використовуючи односторонню систему, центр поділено на зони, які полегшують переробку: зона сортування та збору сміття, центр переробки, навчальна кімната та магазин під керівництвом волонтерів, де є безкоштовні предмети багаторазового використання, такі як одяг, тарілки. Жителі можуть як дарувати, так і забирати собі книги та електроніку. Все, що не можна переробити, збирають і відправляють на сміттєспалювальний завод або сміттєзвалище в найближчому місті Токусімі.

Фото: cnn

Але центр – це не лише допомога довкіллю: він також для людей. Мешканці зазвичай відвідують один раз або двічі на тиждень, і завдяки громадському простору, який є у дизайні будинку, він стає центром громади для розгалуженого міста.

Хоча будівництво з відходів є незвичайним, воно не унікальне: архітектори-новатори по всьому світу експериментують із цим матеріалом.

Замок Кано, Колорадо США/Фото: cnn

Будинок-коллаж, Мумбаі, Індія/ Фото: cnn

 

Коментарі