Новини

«Зараз ще не пік»: яка ситуація з коронавірусом серед дітей на Буковині

Лікарі кажуть, щодня кількість шпиталізацій зростає. Найбільше пацієнтів віком до трьох років.

Ілюстративне фото Unsplash

У Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні з підозрою чи підтвердженою коронавірусною хворобою перебувають 67 дітей.

Про це у коментарі «Шпальті» розповів медичний директор закладу Олександр Тесліцький.

За його словами, загалом у закладі 108 ліжкомісць. Щодня кількість шпиталізацій зростає.

«За останній тиждень ця тенденція досить яскрава. Наразі у нас 67 пацієнтів на 108 ліжок. Ресурс  у нас ще є, але ми готуємося до того, аби надати можливість допомоги ще більшій кількості пацієнтів.

Наші пацієнти прибувають зазвичай із кимось із дорослих. Їм ми теж відбираємо зразки для дослідження. Серед шпиталізованих дітей найбільше – молодшого віку, до трьох років. Такі діти прибувають із високою температурою — до 40 градусів і більше. Вони мають порушення гідробалансу, що потребує венозного доступу введення інфузійних розчинів. У дітей такого віку часто трапляються судомні напади, а ці стани потребують невідкладної допомоги в умовах інтенсивної терапії. Є пацієнти і 12, і 15 років, старших класів. Їх менше, але, можливо, це не пов’язано з тим, що вони менше хворіють. Просто діти старшого віку рідше потребують шпиталізації», — каже медик.

Наразі у відділенні інтенсивної терапії цього медичного закладу один пацієнт. Більшість дітей перебуває у стані середньої важкости.

«Серед дітей важкість перебігу ковіду зазвичай не залежить від потреби подачи кисню, як у дорослих. У них важкість стану обумовлена потребою в інфузійній терапії та електролітними порушеннями. Хоча у нас можливість проведення кисневої терапії є — практично кожне ліжко забезпечено точкою до кисню», — додав він.

За словами Олександра Тесліцького, найбільша кількість шпиталізованих дітей із коронавірусом була зафіксована у жовтні. Тоді їх було 80.

«Поки ми не перетнули жовтневу позначку. Але ми зараз на етапі зростання кількости госпіталізації. Якою буде ситуація впродовж наступних днів — побачимо. Але я так розумію, що поки ми не на піку».

Нагадаємо, з 21 січня всі буковинські школи переходять на дистанційне навчання у зв’язку з поширенням сезонних вірусів та COVID-19.

 

Коментарі