Офтоп

Подорожі не зупинила навіть пандемія: історія мандрівника зі Словаччини

Турист зміг відвідати найунікальніші місця світу під час епідемії.

Фото: CNN

Фотограф-початківець Томаш Хром’як вирішив утілити давній план про подорож тривалістю в один рік. Чоловік хотів відвідати Нову Зеландію, Лос-Анджелес, Колумбію, Камбоджу, Австралію, Індонезію, Болівію та Німеччину.

Заради цього він звільнився з корпоративної роботи і купив квиток у навколосвітню подорож.

Мандрівка Томаша розпочалася в грудні 2019 року. За декілька місяців по світу почав поширюватися вірус Covid-19. Багато країн закрили свої кордони та впровадили карантинні обмеження на національному рівні.

Тоді, коли інші мандрівники повернулися б додому, Томаш вирішив продовжити подорож. Він мандрує світом дотепер.

Чоловік не засмутився через складні обставини, у яких опинився. А навпаки — відчуває себе щасливим, бо зміг стати одним із небагатьох туристів, яким вдалося відвідати найунікальніші місця світу під час пандемії.

«Я дізнаюся про світ з абсолютно іншого погляду, — розповідає Томаш, перебуваючи у Гватемалі (країна в Центральній Америці). — Як на мене, подорожі — це про пізнання та вивчення чогось нового».

Перша частина мандрівки чоловіка почалася доволі просто. Він подорожував Азією, Сінгапуром, В’єтнамом, Лаосом та М’янмою впродовж декількох місяців. Коли Томаш перебував у М’янмі, то вперше почув про Covid-19.

«Повинен зізнатися, що я не сприйняв ці новини серйозно. Деякі мандрівники почали скасовувати свої подорожі, але моїй наполегливості не було меж. Адже саме цього я хотів дуже давно, а в дорозі був лише три місяці», — розповідає Хром’як.

З М’янми Томаш виїхав до Тонги в березні 2020 року. Він планував залишитися там на два тижні. Проте через декілька днів після його приїзду країну закрили на карантин, тому чоловік був змушений провести там 222 дні.

З Тонги Томаш планував поїхати в Нову Зеландію. Проте в цій країні були занадто суворі обмеження. Турист змінив початковий маршрут і в жовтні 2020 року поїхав до Мексики. Відтак мандрівник відвідав Чилі, Перу, Еквадор та Панаму.

За словами Хром’яка, подорожі в різні країни під час пандемії давалися нелегко. Це було зумовлено карантином, вимогами щодо тестування, вакцинації та постійними обмеженнями.

«Наразі все вже не так божевільно. Але пів року тому правила в кожній країні змінювалися майже щотижня. Особливо це стосувалося тестів, правил в’їзду та країн, яких відносили до червоного списку», — розповідає мандрівник.

Томаш досі не вакцинувався, тому це впливає на його подорожі. Оскільки він не проводив багато часу в одному місці та не був у рідній країні два роки, чоловіку не вдалося зробити щеплення. Він виправить цю ситуацію, коли буде вдома на Різдво.

Попри те, що Томаш хоче провести свята із сім’єю та друзями, він не залишатиметься у Словаччині надовго. Чоловік каже, що коли дізнався про зміни в житті його друзів, сім’ї та колег у період пандемії, то остаточно вирішив продовжувати мандри.

Коментарі