Новини

Заняття спортом можуть знизити рівень тривоги на 60% – дослідження

Близько 10% населення планети мають тривожні розлади, при цьому вони вдвічі частіше зустрічаються у жінок.

Фото: shutterstock

Результати нового дослідження шведських вчених показують, що ті люди, які регулярно займаються спортом, можуть знизити у себе ризик розвитку тривожного розладу майже на 60%. Про це повідомляють у Scitechdaily.

За оцінками, тривожні розлади, які зазвичай розвиваються на початку життя людини, вражають приблизно 10% населення планети, і доведено, що вони вдвічі частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. 

Використовуючи дані майже 400 тисяч людей за два десятиліття, автори з Університету Лунда у Швеції також змогли виявити помітну різницю у рівні виконання вправ та різні ризики розвитку тривоги між чоловіками та жінками.

Дослідження показало, що ті, хто брав участь у найбільшій у світі гонці на бігових лижах на довгі дистанції (Vasaloppet) між 1989 та 2010 роками, мали «значно менший ризик» розвитку тривоги у порівнянні з людьми, які не катаються на лижах за той же період.

«Ми виявили, що група з більш фізично активним способом життя мала майже на 60% менший ризик розвитку тривожних розладів протягом періоду спостереження до 21 року. Зв’язок між фізично активним способом життя та меншим ризиком тривоги спостерігалася як у чоловіків, так і у жінок», — розповіла авторка статті Мартін Свенссон.

При цьому автори виявили помітну різницю в рівні виконання вправ та ризику розвитку тривоги між лижниками-чоловіками та жінками.

Фізичні показники у чоловіків не вплинули на ризик розвитку тривоги. А от  жінки, які показували найкращі показники — мали майже подвійний ризик розвитку тривожних розладів, у порівнянні з групою, яка показувала нижчі результати.  Але все ж загальний ризик виникнення тривожного розладу серед жінок, які були найкращими, все ще був низьким у порівнянні з більш фізично неактивними жінками загалом.

Зазначають, що багато досліджень, присвячених цій темі, включали лише чоловіків, вони були значно меншими за розміром вибірки і мали або обмежені, або взагалі відсутні дані подальшого спостереження для відстеження довгострокових наслідків фізичної активності на психічне здоров’я.

Несподіване відкриття зв’язку між фізичною активністю та ризиком розвитку тривожних розладів у жінок також підкреслило наукову важливість цих висновків для подальших досліджень.

Вам може бути цікаво: Що таке тривога, чому вона нас непокоїть та що ж робити, аби зменшити своє почуття тривоги самотужки.

 

Коментарі