Новини

Купити землю в Україні: Міністр агрополітики пояснив, як це зробити та яка її вартість

Наразі таке право мають лише громадяни України.

Фото Clément Rémond, unsplash.com

Придбати ділянку в Україні після старту ринку землі з 1 липня може лише фізична особа, яка є українським громадянином. Іноземці та юридичні особи сьогодні такого права не мають. 

Про це розповів очільник Міністерства аграрної політики та продовольства Роман Лещенко в етері «Сніданку з 1+1», пише ТСН.

Він пояснив процедуру та умови придбання земельної ділянки:

— якщо ви громадяни України й у вас є легалізований задекларований офіційний дохід;

— купити можна до 100 гектарів;

— угоду купівлі-продажу оформлюють між покупцем і продавцем у нотаріальній формі через банківський рахунок.

Міністр зазначив, що середня вартість гектара землі зараз становить близько $2 тисяч. 

«У різних регіонах різна вартість, оскільки різна нормативно-грошова оцінка землі, її кількісні та якісні характеристики, її розташування. Багато є критеріїв», — пояснив Міністр.

Зазначають, що раніше Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що за понад два тижні роботи ринку землі в Україні сформувалася середня мінімальна ціна, за якою власники продають паї, — вона менша за попередні прогнози уряду. 

«Мінімальна ціна, за якою можна виставляти землю на продаж, — у кожній області вона відрізняється — в середньому це близько однієї тисячі доларів за гектар», — сказав він.

Що необхідно знати про ринок землі в Україні:

– 1 липня у нас офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель;

– до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів;

– закон про ринок землі забороняє купівлю ділянок іноземцям, зокрема громадянам країни-агресора. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям можна вирішувати тільки на загальнонаціональному референдумі.

Раніше ми писали, що в Україні запрацював ринок землі. Хто її зможе купити.

 

Коментарі