Новини

У ЄС заборонили продаж одноразових пластикових виробів

Також заборонено продавати одноразові контейнери для їжі та напоїв, виготовлені з пінопласту.

Фото Brian Yurasits, unsplash.com

З 3 липня набула чинности директива, яка забороняє продаж певних видів пластикової продукції одноразового використання. Про це повідомляє НВ з посиланням на DW.

Зокрема встановлюють суворі правила щодо зменшення кількости видів продукції та упаковки, які входять до десятки найпопулярніших предметів, що забруднюють європейські пляжі.

Згідно з документом, одноразові пластмасові вироби будуть заборонені у випадку наявности доступної альтернативи. Щодо інших продуктів будуть докладені зусилля, щоб обмежити їх використання за допомогою маркування і додаткових зобов’язань для виробників.

Відповідно, з 3 липня заборонені наступні одноразові пластикові вироби: ватні палички, столові прибори, тарілки, мішалки, палички для їжі, соломинки, пінополістирол для одноразового використання, контейнерів для їжі та напоїв, всі вироби з пластичної оксидно-руйнувальної продукції.

Зазначають, що про заборону домовились у 2019 році, і держави-члени ЄС мали два роки, щоб ввести її у своє національне законодавство.

Нагадаємо, в Україні з 2022 року обмежать обіг пластикових пакетів.

 

Коментарі