Новини

В Україні вперше провели операцію на серці з допомогою віртуальної реальности

У пацієнтки виявили вроджену ваду серця — коарктацію аорти.

Фото з фейсбуку emergencyhospitall

У клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова вперше в Україні провели операцію із застосуванням методики віртуальної реальности. Про це повідомляють на офіційній сторінці у фейсбуку закладу.

«Вперше в Україні нашою командою Центру серця і судин було проведено найсучасніше оперативне втручання з передопераційним моделюванням методикою віртуальної реальності. Нашою пацієнткою стала 12-річна дівчинка, котра страждала на симптоматичну артеріальну гіпертензію та мала тиск у межах 160-180 мм. рт. ст.», — йдеться у повідомленні.

Зазначають, що під час обстеження у дівчинки виявили вроджену ваду серця — коарктацію аорти. Це стан, при якому наявне звуження просвіту аорти, внаслідок чого розвивається підвищений тиск у верхній половині тіла.

За допомогою сучасних технологій на основі результатів обстеження провели віртуальну реконструкцію анатомії аорти та її гілок, що допомогло медикам обрати найбільш сучасну та малотравматичну тактику подальшого лікування.

Вроджену ваду судини ліквідували за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури — встановлення стенту у просвіт судини.

На сторінці зазначають, що пацієнтка почувається добре.

«Одразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми та нижніми кінцівками. Сьогодні ж дівчинка почувається абсолютно здоровою, а завдяки обраній тактиці може вже зараз проявляти повну фізичну активність», — йдеться у повідомленні.

Раніше ми псиали про те, що робот-хірург уперше прооперував дитину в Україні.

 

Коментарі