Новини

Робот-хірург уперше прооперував дитину в Україні

Операція пройшла успішно, попереду у пацієнтки реабілітація. 

Фото the-village.com.ua

Робот-хірург Da Vinci вперше прооперував дитину – 13-річну дівчинку з патологією кишківника. Операцію зробили у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, повідомив директор медзакладу Олег Самчук.

Дівчинка народилася з патологією кишківника: ваду намагалися тричі усунути, але хірургічні втручання лише погіршували стан. У дитини розвинулася кишкова спайкова непрохідність, вона страждала від болю, що супроводжувався блювотою.

За допомогою робота-хірурга лікарі зробили три проколи й у черевну порожнину розмістили камеру, що транслювала на монітор зображення у тривимірній проєкції з 20-кратним збільшенням.

«Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» та ліквідував множинні спайки з мінімальною травматизацією здорових тканин»,  пояснив Олег Самчук.

Операція пройшла успішно, попереду у пацієнтки реабілітація.

«Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка й уже навіть ходить коридором. І хоча попереду у пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему», – уточнив медик.

Da Vinci – це американський апарат для проведення хірургічних операцій, його використовують у клініках по всьому світу. Вперше він прооперував людину у грудні 2020 року.

 

Коментарі