Новини

NASA зупинили угоду про висадку людей на місяць зі SpaceX: чому

Причина конфлікту — Джефф Безос.

Американське космічне агентство NASA призупинило дію контракту з компанією Ілона Маска SpaceX, щодо створення першого комерційного посадкового модуля для висадки людей на Місяць.

Про це пише Reuters.

Так, це рішення ухвалили через скарги з боку компаній Blue Origin і Dynetics, які теж конкурували раніше за участь у проєкті. Зокрема власник Blue Origin Джефф Безос стверджує, що контракт NASA зі SpaceX створює «монополістичний контроль» компанії Ілона Маска над дослідженням космосу. До речі, сума угоди складає близько 2,9 мільярда доларів.

Нагадаємо, у квітні NASA обрало саме SpaceX для співпраці в межах програми «Артеміда». Агентство планує відправити на Місяць кількох чоловіків та жінок, які мають провести там близько тижня. А компанія Маска повинна буде розробити посадковий модуль, який доставить їх на поверхню супутника і назад. Співпраця космічної агенції з компанією унікальна тим, що раніше NASA не співпрацювали з комерційною компанією. А цей контракт дозволив керівникам аерокосмічної галузі США офіційно відмовитися від співробітництва з Роскосмосом.

Коментарі