Офтоп

Історія гіда Гренади, який самотужки дослідив увесь острів та від руки намалював його карту

Тельфор Бедо обійшов майже кожен дюйм свого острова та піднімався на його найвищу вершину 217 разів.

Оригінальний матеріал ВВС.

Тельфор Бедо, відомий як «Індіана Джонс із Гренади», обплив на каяку навколо свого рідного острова, обійшов майже кожен його дюйм та піднімався на його найвищу вершину Сент-Катрін 217 разів.

Більше того, він наніс на карту майже кожен закуток пересіченої місцевости свого рідного острова Гренада. Його любов до унікального природного середовища острова та обізнаність щодо всіх представників флори та фауни, можливо, поступаються лише його жазі до пригод. Вона спонукала його обпливти навколо острова на каяку, а також двічі обійти його у власноруч змайстрованому вітрильнику з однією щоглою.

Бедо покидав острів лише один раз у житті — 1958 року, коли їхав до Англії на океанському лайнері. На цю подорож його надихнули твори Діккенса та Шекспіра, які бабуся заохочувала його читати в дитинстві. Він рік пропрацював у Лондоні на компанію British Rail, але тамтешній клімат виявився занадто холодним. Тому він повернувся додому, щоб займатися тим, що любив: плавати навколо берегів Гренади, займатися дайвінгом та досліджувати підводний світ і перш за все прогулюватися тропічними лісами, які рідко хто досліджував.

Фото Steph Keelan, ВВС

Бедо почав занотовувати відомості про свої подорожі у 1962 році: він малював карти та описував території, які не були визначені до того. Він здобув репутацію великого дослідника як на рідному острові, так і за його межами. 1989 року його попросили стати гідом у туристичному управлінні Гренади.

Впродовж останніх десятиліть про досвід Бедо як гіда дізналося безліч людей. Багато туристів з усього світу приїздили в Гренаду, щоб прогулятися густим лісом у гірській місцевості навколо озера Гранд Етанг та отримати можливість подивитися на Гренаду очима Тельфора Бедо. Гід знає кожну рослину, тварину та водоспад, а також прокладені поневоленими марунами стежки, якими вони тікали до лісів Гренади, щоб сховатися від британських колоніальних гнобителів у кінці 18 століття.

Зараз, у віці 81 року, Бедо намагається підтримувати свій пригодницький дух, але через слабкі коліна він більше не водить туристів своїми маршрутами. Через декілька місяців чоловік планує вийти на пенсію та переїхати на острів Каріока, який входить до складу Гренади та на якому чоловік побудував собі невеличкий будинок. Там він планує продовжити наодинці досліджувати природне середовище та плавати на каяку.

«Я хочу провести ще трішки часу, який мені залишився, на острові Каріока у своїй маленькій хатині. Мені 81 рік. У цьому віці не знаєш, що трапиться з твоїм тілом завтра, але походи, катання на каяках та робота у саду приносять мені задоволення. Я продовжу цим займатися, доки тіло дозволятиме».

Усі набуті знання Бедо передав своєму протеже, відданому студенту та другу – Сімону Гріну. Тепер Грін водить туристів по маршрутах свого вчителя, а також досліджує написані від руки топографічні карти, щоденники та журнали, які Бедо вів упродовж десятиліть.

«Коли Тельфор лише розпочав свої прогулянки, велика кількість територій ще не була заселена. Місцеві жителі не бачили цінности у його роботі… Він був першопрохідцем. Завдяки його відданості ставлення до його діяльности змінилося, − розповідає Грін. – До 1990-х років влада усвідомила всю важливість роботи Тельфора, і в Гренаді розпочалася нова ера екологічного туризму».

У Бедо ніколи не було комп’ютера. Всі записи він робив від руки. Він навіть писав рекламу своїх послуг від руки. Оцифрувавши роботу наставника, Грін сподівається, що майбутні покоління отримають доступ до відкриттів та спостережень Бедо.

Відповідаючи на запитання про те, що робить його найщасливішим, Бедо відповідає, що жив, не забуваючи про мудрість, яку його бабуся розповіла йому у дитинстві. «Будьте доброю людиною, любіть природу, цінуйте світ і навколишнє середовище».

Коментарі