Новини

Україна подала офіційну заявку на внесення борщу до спадщини ЮНЕСКО

Заявка — це досьє, яке складається з понад 700 сторінок доказів того, що борщ походить з України, і його широко споживають по всій країні.

Фото recepty.24tv.ua

Міністерство закордонних справ України подало офіційну заявку для внесення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Заявка — це досьє, яке складається з понад 700 сторінок доказів того, що борщ походить з України, і що його широко споживають по всій країні.

«Коли ви заходите в ресторан закордоном, то скоріш за все в меню ви побачите «Борщ (російський суп)». Коли я дізнався про це, зрозумів, що треба захищати борщ, бо йдеться не просто про їжу, а про культурну ідентифікацію нації», – сказав шеф-кухар Євген Клопотенко, ініціатор офіційного визнання борщу українською національною стравою.

Розгляд заявки триватиме два роки. Упродовж цього часу Україна повинна продемонструвати, що борщ є цінністю для всієї країни – проводити фестивалі борщу та ТВ-шоу про страву, створювати Борщові вулиці та встановлювати пам’ятники йому, пояснює Клопотенко.

У жовтні 2020 року борщ внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. А у лютому 2021 року американське видання CNN внесло український борщ у свій перелік 20 найсмачніших супів світу.

У списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вже є український петриківський декоративний розпис, традиція косівської розписної кераміки та козацькі пісні Дніпропетровської области.

Коментарі