Новини

В Україні розробили перший у світі військовий електромобіль-амфібію

Цей броньований автомобіль може розвивати швидкість до 140 км/год і працювати 18-36 годин без зупинки.

Фото EcoDrive Ukraine

Перший у світі гібридний багатофункціональний броньований автомобіль STORM, що працює на електродвигуні і здатний плавати по морю, покажуть на виставці IDEX-2021 в Абу-Дабі.

Про це повідомляє 24 канал.

Його розробив і виготовив конструктор з України кандидат технічних наук Олександр Кузнецов та його команда. Електричний броньований автомобіль витримує хвилю до 1,5 м. На піску здатний розвивати швидкість до 140 км/год і працювати без зупинок від 18 до 36 годин. Підзарядження електричного акумулятора в дорозі забезпечує дизельний генератор.

На машину встановлять додаткове обладнання, щоб була можливість занурюватися під воду. Наразі презентують БМП на гусеничному ходу, але у планах і колісна версія.

Крім того, збираються поставити на автомобіль озброєння – кулемет, протитанкову систему, український комплекс «Сармат» виробництва КБ «Луч».

Прототип автомобіля почали розробляти в Києві два роки тому. Над ним працювала команда із шести осіб: автомеханіків, водіїв, слюсарів. Прототип був на гусеничному ходу з дизельним двигуном, але вже міг триматися на воді і пройшов успішні випробування на Дніпрі.

Однак створити повноцінний зразок не було технічної та економічної можливости. Потім команда переїхала в ОАЕ. У партнерстві з оборонною компанією Streit Group українцям вдалося зібрати перший дослідний зразок за п’ять місяців.

«На автомобілі броня фінського виробництва. Амортизатори, що витримують навантаження 65 тонн, ми замовили в Австралії. Електробатарею за нашими кресленнями виготовили в Китаї на тому самому заводі, де виробляють акумулятори для Tesla. Компанія в Шарджі для нас виготовила на замовлення гумові гусениці, міцніші і зручніші в експлуатації, ніж наявні аналоги», — розповідає дизайнер та головний конструктор проєкту Олександр Кузнецов.

Реалізації задуму допомогли сприятливі економічні умови, які в ОАЕ створено для бізнесу.

«Ми не змогли зробити все це в Києві. Нашу ідею в Україні сприймали як дивину. Не було підтримки і фінансів. Економічні та адміністративні умови в Еміратах набагато кращі. Ми швидко знайшли партнерів, які нас забезпечили приміщенням і технічною підтримкою, водночас абсолютно не втручалися у процес. Ми приїхали у вересні, впродовж декількох днів зареєстрували компанію і почали працювати. Тут не потрібно платити жодних податків, навіть 5% ПДВ, тому що наше виробництво розташоване на території вільної економічної зони. Коли автомобіль відправили на виставку, співробітники митниці допомогли нам вирішити всі труднощі з оформленням документів. Нам узагалі тут дуже багато допомагали», — розповів дизайнер та головний конструктор проєкту.

Нагадаємо, «Шпальта» писала про те, що ізраїльський стартап створив батареї для електромобілів, які заряджаються за 5 хвилин.

Коментарі