Автори, Афіша, Новини

Ангели пам’яті. Чернівчан запрошують на тиху акцію вшанування героїв Небесної сотні

Будь-хто може долучитися до акції: прийти на одну з локацій у вказаний час із паперовим ангелом і прикріпити його до дерева, яке там буде.

19 лютого о 13:00 у Чернівцях вшанують пам’ять героїв Небесної сотні. На шести локаціях у місті відбудеться тиха акція «Ангели пам’яті».

Про це у коментарі «Шпальті» розповіла волонтерка та координаторка заходу у Чернівцях і на Буковині Галина Абрам’юк

Охочих вшанувати полеглих просять узяти з собою паперових ангелів та прийти на такі локації:

– вул. Героїв Майдану;

– вул. Небесної сотні (біля місця спорудження меморіалу Героям Небесної сотні);

– вул. В. Аксенина;

– вул. О. Щербанюка;

– Алея слави, Центральне кладовище;

– вул. Головна, Алея сакур. 

«Це ті локації, які пов’язані з подіями Майдану. Вулиці, названі іменами героїв, Алея слави, місце, де споруджують монумент. Цьогоріч ми додали ще одну локацію — Алею сакур, як символ весни», — розповідає пані Галина.

Волонтерка каже, що ця акція має статус міжнародної. Її підтримала українська діаспора у Канаді та інших країнах, де є велика концентрація українців. Пані Галина пояснила, як охочі можуть долучитися до тихої акції в Чернівцях.

«Будь-хто може долучитися до акції і прийти на одну з локацій у вказаний час із вирізаним паперовим ангелом і прикріпити його до дерева, що там буде. Акція відбувається саме у такому форматі, адже на Інститутській, коли гинула Небесна сотня, люди ховалися саме за цими деревами. Саме тоді на місці загибелі героя на дереві розвішували янголів», — розповіла нам Галина Абрам’юк.

Щорічна тиха акція «Ангели пам’яті» ініціювали співачка, художниця, громадська діячка Анжеліка Рудницька і мистецька агенція «Територія А».

 

Коментарі