Новини

«Нафтогаз» підняв на 20% ціну на паливо для теплопостачальників

«Нафтогаз» підняв ціну на паливо для постачальників тепла у  рамках покладених спеціальних обов’язків (ПСО).

Alex Groos, Unsplash

НАК «Нафтогаз» підняв ціну на газ для постачальників тепла у січні з 6,1 грн до 7,33 грн за кубометр у рамках покладених спеціальних обов’язків (ПСО).

Про це повідомляє пресслужба «Нафтогазу».

У компанії пояснюють, що Кабмін, НКРЕКП, «Нафтогаз» та органи місцевого самоврядування з’ясували, що тарифи більшости теплопостачальників наразі є збитковими. Вони не покривають «економічно обґрунтовані витрати підприємств і не враховують неодноразового підвищення у 2020 році тарифів на послугу з розподілу природного газу, зміну відповідно до законодавства розміру мінімальної заробітної плати та зміну інших складових тарифів».

Так, згідно з меморандумом, який підписали 9 лютого, до 30 вересня 2021 року виробники тепла отримають відстрочку платежу на різницю між ринковою та граничною ціною газу, закладеною в тариф.

Водночас до 1 травня Кабмін, «Нафтогаз» та місцева влада визначать джерела компенсації цінової різниці, а до 1 жовтня напрацюють нормативну базу для виконання цього рішення. Зазначають, що «джерелом фінансування не можуть бути місцеві бюджети».

 

 

Коментарі