Новини

У Чернівцях майже повністю знесуть незаконну забудову біля готелю «Турист». Що сталося

З п’яти поверхів має залишитися лише один.

У Чернівцях мають ушестеро зменшити площу будівлі, яку збудували на вулиці Героїв Майдану біля готелю «Турист». Власники без дозволу звели п’ятиповерхову забудову. 

Про це мовиться у рішенні Шевченківського суду в Чернівцях.

Це будівництво почали 2019 року на місці старого кафе біля готелю. Площа забудови мала бути 188,5 квадратів, однак звели у декілька разів більше — 1202 квадрати.

Про це у коментарі «Шпальті» сказав начальник інспекції архітектурно-будівельного контролю Сергій Пижівський

За його словами, тепер будівлю повинні перебудувати. Тож мають знести 4 поверхи. 

«Ми намагалися зробити перевірку, однак для цього, відповідно до законодавства, власник повинен бути на місці. Відповідно, його не було, він не реагував, контакт був відсутній. Тому ми звернулися до суду. І 25 січня суд визнав, що дозволів не було, і зобов’язав перебудувати будівлю. З 5 поверхів має залишитися один, як це передбачили у дозвільних документах».

За інформацією системи аналітики відкритих даних Clarity Project, засновницею недобудови біля готелю була Аліна Гемблюк. Власником було підприємство «Краяни». Воно подарувало їй цю будівлю. Крім того, засновницю змінили 2019 року, а у фірми тричі змінювалися керівники. 

Чернівецька міська рада у травні 2020-го подала до суду на власницю забудови. Мерія мала такі вимоги: скасувати рішення державних реєстраторів та визнати договір дарування між підприємством та Аліною Гемблюк недійсним.

Повне судове рішення складуть 3 лютого 2021 року.

Рішення суду стає чинним після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не подали. 

На рішення суду можна апелювати впродовж 30 днів від дня його проголошення. 

Раніше ми писали про те, що у Чернівцях пам’ятки архітектури не захищені від самовільного втручання, перепланування та змін власниками. Захистити їх фактично не можуть і чиновники. Щороку в історичному центрі міста виростають самобуди, обшивають пінопластом історичні фасади, прорубують двері та вікна у стінах там, де це заборонено.

Коментарі