Новини

Адмінсуд Києва скасував постанову Кабміну про новий правопис: що сталося

Це рішення набуває чинности після його апеляційного перегляду — якщо КМУ подасть апеляцію.

Фото fotografierende, unsplash.com

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету Міністрів, якою раніше схвалили нову редакцію «Українського правопису». 

Про це повідомив адвокат Дмитро Ільченко і Prosud у фейсбуку. 

До речі, позивачами виступили учениця 7 класу з Херсона. Її представляє адвокат Дмитро Ільченко та ГО «Правова держава», яку очолює адвокат Ростислав Кравець. 

Ільченко заявив, що Окружний адмінсуд Києва скасував урядову постанову про новий правопис.

Водночас інформації від ОАСК про це поки нема.

«Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував Постанову КМУ про так званий «новий правопис». Нагадую, це той самий правопис, у якому запроваджують «павзу», «Атени», проєкт та Марта замість Марфи. Підставою позову було те, що Уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з’ясувалося, що «мовна комісія» мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактичо, на колінах», — написав Ільченко. 

Він також додав, що рішення набуває чинности після його апеляційного перегляду, якщо КМУ подасть апеляцію.

Нагадаємо, нову редакцію «Українського правопису» опублікували на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року. Відтоді її рекомендують застосовувати в усній мові та письмі. До речі, ми писали про те, чому він таки хороший

Коментарі