Найбільший постачальник газу в області вважає, що від такого рішення вигоду перш за все отримає «Нафтогаз».
У товаристві з обмеженою відповідальністю «Чернівцігаз Збут» обіцяють своїм клієнтам безперебійне постачання природного газу, попри запроваджені Урядом обмеження з 1 лютого нинішнього року.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів встановив граничну вартість споживання газу у 6,99 грн за один куб. До цього на Буковині вона становила майже 10 гривень. Це стало причиною масових протестів по всій Україні, зокрема й у Чернівецькій області. Буковинці пікетували під місцевими радами та перекривали дороги в Чернівцях, Кіцмані, Атаках, Оршівцях, Неполоківцях, Мамаївцях, Берегометі та Дубівцях.
Так, у «Чернівцігаз Збут» обіцяють виконувати рішення КМУ та знизити вартість газу. Проте в компанії невдоволені ситуацією, що склалася.
«Ми законослухняна компанія, тож виконуватимемо рішення Кабінету Міністрів України. Водночас хочемо наголосити, що обраний підхід не є збалансованим. Досвід врегулювання подібних проблем у цивілізованих країнах показує, що повинна бути дзеркальна підтримка держави як населенню, так і видобувним та постачальним компаніям. Інакше це грає на руку окремим гравцям на ринку», — заявила в пресрелізі Катерина Параска, директорка ТОВ «Чернівцігаз Збут».
Представники компанії вважають, що в цій ситуації вигоду першочергово отримує НАК «Нафтогаз України». Бо вони мають привілейований доступ до газу українського видобутку, який дешевший за імпортний. А це загрожує монополізації ринку з боку державної компанії.
«Для нас залишається загадкою, звідки Уряд узяв граничну ціну 6,99 грн за кубометр газу. Де обґрунтування саме цієї ціни – чому не 7,99 або 5,99 чи інша цифра? Насправді таке рішення – це крок назад для реформи газового ринку. Тому ми вбачаємо цю постанову Уряду більше політичним кроком, аніж зваженим рішенням, яке збалансовує позиції всіх сторін», – сказав Артем Компан, голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів.
У зв’язку з цим постачальні компанії вимагають рівний доступ до газу вітчизняного видобутку для всіх газопостачальних компаній, а не лише «Нафтогазу». Тоді всі зможуть конкурувати між собою відкрито і пропонувати населенню найкращу ціну.
А для вразливих категорій споживачів, вважають у «Чернівцігаззбут», найбільш ефективним рішенням у ситуації зростання цін було би збільшення адресних субсидій або продаж видобутого в Україні газу за пільговою ціною всім постачальникам, які працюють із населенням.