Новини

SpaceX запустила оновлений вантажний корабель Dragon до МКС. Що він має доставити

Cargo Dragon доставить матеріали для наукових досліджень, обладнання, екіпірування для виходу в космос тощо.

Фото NASA, www.nasa.gov

Компанія SpaceX вперше запустила оновлену вантажну версію свого космічного корабля Dragon. Це відбулося учора, 6 грудня. Корабель має доставити до Міжнародної космічної станції корисні вантажі.

Про це повідомили NASA та SpaceX.

Цей запуск став 21-ю місією для кораблів SpaceX, однак першою для оновленого вантажного корабля компанії Cargo Dragon. Зазначають, що його запустили у Флориді об 11:17 (18:17 за київським часом), а прибути до МКС він має сьогодні, 7 грудня, приблизно о 13:30 (20:30 за київським часом). Там він буде впродовж місяця.

Компанії повідомляють, що оновлений корабель має вдвічі більше шафок для зберігання наукових та дослідних зразків для перевезення на Землю та з неї. 

Що має доставити Cargo Dragon

Корабель доставить до космічної станції майже 3 тисячі кілограмів корисних вантажів. Серед них: приладдя для екіпажу, матеріали для наукових досліджень, екіпірування для виходу у космос, апаратура та комп’ютерні ресурси.

Нагадаємо, Україна підписала з NASA угоду щодо дослідження Місяця та Марсу. Домовленості мають принципи мирного дослідження, прозорости, екстреної допомоги, поширення наукових даних, збереження космічної спадщини, видобування та використання космічних ресурсів тощо.

Також ми раніше писали про те, що на сонячному боці Місяця вперше виявили воду. Раніше вважалося, що вода на Місяці може бути лише на тому боці, куди не потрапляють сонячні промені.

Коментарі