Репортаж

Сучасне споглядання мистецтва. У Чернівцях презентували VR-прогулянку картиною

Завдяки новітнім технологіям можна зануритися всередину і стати частиною картини.

У Чернівцях презентували проєкт VR-прогулянки картиною Миколи Глущенка «Сінокіс».

Як розповіла «Шпальті» комунікаційна менеджерка ГО «Лабораторія культурних досліджень» Оксана Чміль, завдяки новітнім технологіям можна зануритися всередину і стати частиною картини.

«Такий проєкт у Чернівцях реалізували вперше. Тобто, вперше перенесено твір мистецтва у віртуальну реальність. І цей проєкт особливий тим, що будь-який відвідувач музею зможе отримати новий досвід від споглядання мистецтва і взаємодії з ним», — розповідає Оксана.

Ідея виникла у наукової співробітниці музею. Для втілення проєкту залучили мисткиню з Харкова Віру Дегтярьову (також відому під псевдонімом Vera DG).

«Ідея проєкту зародилася у кінці серпня. Тоді працівниця художнього музею Лариса Курущак запропонувала покращити досвід споглядання мистецтвом. Ми вирішили взяти цю ідею на акселерацію і створили таку віртуальну реальність», — зазначає Оксана.

«Мисткиня із задоволенням погодилася з нами попрацювати. Вона подивилася фонди музею й обрала картину, яка їй найбільше сподобалася. Над створенням проєкту вона працювала півтора місяця», — зауважив  керівник «Лабораторії культури» Андрій Тужиков.

Аби зануритися у віртуальний простір, достатньо мати біля себе смартфон і мобільний інтернет. 

«На табличці є детальна інструкція, як користуватися. Будь-яка людина зі смартфоном може прийти, клацнути на QR-код, перейти на це відео і подивитися його в окулярах», — розповідає Оксана.

Віртуальна прогулянка триває 2 хвилини.

Наукова співробітниця музею Ірина Шведик зауважує, що завдяки сучасним технологіям у музеї очікують на нових відвідувачів.

«Дуже яскраво і цікаво. Це таке нестандартне нове бачення картини. Я думаю, що буде цікаво і молоді, і старшим людям, і навіть дітям. Одягаючи окуляри, з’являється відчуття, що ти потрапив у якусь анімацію, у мультик. Взагалі це таке сучасне бачення мистецтва, яке дуже на часі», — каже Ірина.

Мета проєкту – привернути увагу до мистецтва і зацікавити молодь.

Реалізували проєкт завдяки ГО «Лабораторія культурних досліджень» спільно з Чернівецьким художнім музеєм.

Партнерська публікація

Фото Володимира Гуцула

Коментарі