NASA запустила новий марсохід для пошуку життя на сусідній планеті
Новини

NASA запустила новий марсохід для пошуку життя на сусідній планеті

Марсохід «Perseverance» має більшу обчислювальну потужність, ніж його попередні «аналоги», і може самостійно переміщатися по 200 метрів на день.

Національна аерокосмічна адміністрація США (NASA) запустила на Марс корабель із марсоходом Perseverance («Наполегливість»). Він буде шукати ознаки існування у минулому Марса мікробіологічних форм життя.

Запуск транслювали на сайті NASA.

Ракета-носій Atlas V з апаратом на борту стартувала з майданчика на мисі Канаверал (штат Флорида) сьогодні, 30 липня, о 14:50 за київським часом.
Ровер Perseverance досягне «червоної планети» 18 лютого 2021 року, якщо не буде відхилень від плану. Місце посадки — кратер Джезеро, який розташований на північ від марсіанського екватора.

Марсохід повинен зібрати дані про поверхню й атмосферу Марса, аби встановити, чи може там існувати життя, зокрема чи є умови для людської колонії.

 

Наразі це буде дев’ята посадка NASA на Марс з урахуванням попередніх місій марсоходів і космічних кораблів.

У NASA пишуть, що Perseverance має більшу обчислювальну потужність, ніж його попередні аналоги, і може самостійно переміщатися по 200 метрів на день. Він має 19 камер і два мікрофони, які, як сподіваються вчені, вперше зроблять запис звуку на Марсі. Його роботизована «рука» завдовжки 2 метри живиться від невеликого ядерного генератора.

Раніше ми писали про те, що компанія SpaceX вперше за останні дев’ять років відправила астронавтів NASA у Космос із території США.

Коментарі