Для створення візерунка на вишиванці можна використовувати більше 250 видів вишивальних швів.
Google присвятив свою стартову сторінку Всесвітньому дню вишиванки. Ілюстрацію для дудла цьогоріч намалювала українська художниця Тетяна Якунова, йдеться у пресрелізі на адресу MediaSapiens.
«Найбільше часу у роботі над цим проєктом я присвятила вивченню національної вишивки та численних візерунків. Більшість елементів святкового дудла я створила, надихнувшись різноманіттям традиційних елементів вишивки з різних куточків України», — розповіла художниця.
У компанії додали, що для створення візерунка на вишиванці можна використовувати більше 250 видів вишивальних швів.
Вони поділяються на три категорії:
- квіткові орнаменти
- зооморфні фігури
- геометричні фігури.
Всі орнаменти є на святковому дудлі.
«Сьогодні вишиванка визнана невід’ємною складовою національного костюма України і виявом патріотизму та культурної гордости. Тому надягайте свою кращу вишиванку та долучайтеся до цього свята української культури! Вітаємо з Міжнародним днем вишиванки», — йдеться у повідомленні.
День вишиванки в Україні відзначають 21 травня. Свято зародилося 2006 року у Чернівцях. Тоді студенти ЧНУ ім. Ю. Федьковича запропонували ідею акції «Всесвітній день вишиванки» та прийшли на заняття у традиційному українському одязі. Спершу її підтримали декілька десятків студентів та викладачів. Однак згодом свято стало всеукраїнським, відтак до нього долучилася українська діаспора у всьому світу, а також просто охочі підтримати Україну та люди, яким до смаку український традиційний одяг.
Дивитися заходи до Всесвітнього дня вишиванки
«Цього року наші інструкції на День вишиванки дуже прості: з вечора в переддень свята підготувати вишиту сорочку, вранці прокинутися в гарному настрої, заварити свій улюблений ранковий напій, одягнути вишиту сорочку, зробити класні фото та викласти їх у соцмережі з гештегами #деньвишиванки2020 або #деньвишиванкиденьродоводу», — каже одна із засновниць свята Леся Воронюк.