Новини

Депутати ухвалили «антиколомойський» закон: що це означає

Ухвалення цього закону є основною вимогою, яку МВФ поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів.

Фото REUTERS

13 травня Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за так званий банківський закон, який продовжує співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
 
Про це повідомили на сайті Верховної Ради України.
 
Цец Законопроєкт регулює повноваження Нацбанку щодо виведення банків із ринку, визнання їх банкрутами. Також він однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, через що проєкт надбав побутову назву «антиколомойський».

За законопроєкт проголосували 270 народних депутатів.

Закон передбачає зміну процедури націоналізації банків та виведення їх із ринку. Зокрема забороняється скасовувати рішення Нацбанку про неплатоспроможність банку через суд.

Що стосується  націоналізованих банків, то закон остаточно забороняє скасовувати рішення про націоналізацію, водночас колишнім власникам банку дозволяють вимагати компенсацію, якщо рішення НБУ визнають незаконним.

Профільний комітет Верховної Ради ще 27 квітня рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

До цього законопроєкту подали понад 16 тисяч правок.

Важливо, що ухвалення банківського закону є основною вимогою, яку МВФ поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, однак Рада схвалила його у другому читанні ще 31 березня.

У земельний закон депутати також внесли чимало правок — загалом 4018. Через це Рада розглядала його майже два місяці.

Коментарі