Новини

Як почувається перший хворий на коронавірус у Чернівцях та реакція влади на пікет сусідів

Стан чоловіка, у якого підтвердили коронавірус, задовільний, а його дружину ізолювали до військового госпіталю.

Дружину чернівчанина, який захворів на коронавірус, ізолювали до військового госпіталю. Це зробили через тиск мешканців будинку, у якому проживає подружжя. Про це на брифінгу повідомив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук. Також на брифінгу мер Чернівців заявив, що у нашому місті не буде «гетто і концатоборів», він буде захищати право кожного чернівчанина перебувати там, де той хоче. Владники закликали чернівчан бути толерантними та не переслідувати і не цькувати інших, а правоохоронці попередили про відповідальність за такі дії.

« Для нас важливо, як ми ставимося до наших співгромадян. Ви знаєте, як у школі присутній булінг, коли цькують обрану жертву. Хотів закликати наших співгромадян, щоб такого булінгу не було у місті», — зазначив Сергій Осачук.

Сьогодні, 4 лютого, залишається один підтверджений випадок коронавірусної інфекції у Чернівецькій області. Медики спостерігають за особами, які мали контакти з хворим і ризик інфікуватися.

«Реально є шість контактних осіб, п’ять із них — це працівники пункту пропуску, дружина інфікованого і родич, який не контактував, але передавав ключі через вікно родині інфікованого. Його обстежать, аби знизити напругу у колективі чоловіка», — каже в. о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Гопко.

Також вона зазначила, що, згідно зі стандартами МОЗ, не лише контактних осіб можуть спостерігати за місцем проживання, а й хворих із температурою нижче 38 градусів, у яких є підозра інфекції, можуть отримувати цю допомогу.

Щодо індивідуальних засобів захисту, за словами Наталії Гопко, лікувальні заклади області забезпечені ними на тримісячний термін. Однак в області наразі немає тест-систем для діагностики коронавірусу.

«Ми і надалі відправляємо зразки для діагностики у вірусологічну лабораторію центру Громадського здоров’я. Але ми зробили замовлення на доставку тест-систем, очікуємо на них в середині березня. Оскільки попит на них є, ми їх замовили ще на початку історії з коронавірусом», — каже Наталія Гопко.

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук під час брифінгу заявив, що буде захищати право кожного здорового чернівчанина на вільне перебування у місті.

«Учора не було особливої агресії проти дружини хворого, але були знервовані, обурені люди. Тому хочу зробити декілька заяв: найперше — подякувати чернівчанам, які вчора та сьогодні у соціальних мережах засуджують, коли цькують здорових людей. Адже на місці цієї родини міг опинитися кожен. Друге — у Чернівцях міська влада, органи державної влади, поліції забезпечать право кожному на медичну допомогу згідно зі стандартами, а кожному здоровому чернівчанину право перебувати там, де він вважає за потрібне: вдома чи в медичному закладі. Крім того, якщо хтось не бажає чути лікарів, органи влади, читати літературу, з чим ми зіштовхнулися — сидіть удома і не створюйте проблем іншим. Розумію, що рік виборів, тому закликаю усіх: депутатів, кандидатів у депутати, мерів, активістів і псевдоактивістів — якщо не маєте, що сказати людям, заспокоїти їх, не з’являйтеся на таких заходах», зауважив Олексій Каспрук.

Водночас під час брифінгу поліція попередила про відповідальність за цькування та дискримінацію. Також зазначили, що поліція готова до реагування на різні ситуації, наразі створено посилені наряди поліціантів, які забезпечують охорону публічного порядку та будуть миттєво реагувати на неправомірні дії.

«Змушений нагади всім про Конституцію, яка передбачає рівноправ’я, заборону дискримінації та цькування. Закликаю всіх до толерантності, адже за такі дії передбачена відповідальність», каже начальник управління превентивної діяльності головного управління Нацполіції у Чернівецькій області Святослав Кішлар.

До речі, стан чернівчанина, у якого лабораторно підтвердили інфекцію коронавірусу, наразі задовільний. У нього зафіксували температуру 36,8, кашель полегшений, людина має гарний апетит і добре почувається, повідомила заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.

Нагадаємо, вчора увечері, 3 лютого, сусіди інфікованого коронавірусом чернівчанина вимагали ізоляції його дружини.

Коментарі