Новини

У Чернівцях більшість батьків підтримують впровадження у школах страв зі збірника Клопотенка

Міське управління освіти провело опитування 45% батьків учнів 1-4 класів шкіл міста. 

Аби підвищити якість шкільного харчування та запровадити зміни, спрямовані на формування у школярів здорових харчових звичок, міське управління освіти провело опитування 45% батьків учнів 1-4 класів  шкіл міста. 

43% опитаних батьків висловилися за те, щоб міський бюджет оплачував 100% вартість сніданків для всіх школярів 1-4 класів. Лише 5% батьків вважають, що сніданок у школі для молодших школярів взагалі не потрібен.

36% опитаних батьків вважають, що з міського бюджету варто оплачувати 50% вартости повноцінного сніданку учнів 1-4 класів, а решту можуть доплачувати батьки.

Вони готові у середньому віддавати за шкільний сніданок 16 гривень, за обід – 32.

73% батьків підтримують впровадження у шкільне меню страв із рецептурного збірника Євгена Клопотенка (без трансжирів, менше солі, олії, більше овочів та спецій, цікавих комбінацій продуктів, які використовують у кулінарних традиціях різних народів). 77% вважають, що у шкільних їдальнях варто розвивати практику шведського столу, коли дитина самостійно має можливість обирати страву за смаком із декількох пропозицій.

Читайте також: У Чернівцях презентували нове меню для шкільних їдалень. Фото

Серед страв, від яких діти категорично відмовляються у шкільній їдальні, батьки назвали овочеві супи, розсольник, горох, ячмінну, пшеничну та перлову каші, тушковану капусту, кисіль. Натомість люблять вінегрет, курячі відбивні та смажену курку, сосиски, ковбасу, картоплю, макарони, сир, оладки, піцу, гарячі бутерброди, булочки.

Батьки вважають, що у шкільному меню обов’язково мають бути страви дієтичного харчування, зокрема вегетаріанські супи, молочні продукти та молочні каші, печені яблука з сиром, овочеві салати, запечене м’ясо та овочі, свіжі фрукти.

86% опитаних батьків висловилися за те, щоб у школах запровадили профілактику у дітей йододефіциту.

Для поліпшення якости харчування у школах батьки пропонують урізноманітнити шкільне меню, запровадити шведські столи, додати до асортименту молочні, кисломолочні продукти, менше використовувати смаженого, напівфабрикатів, покращити естетичне оформлення страв, посилити контроль за якістю продуктів.

Результати опитування врахують під час замовлення послуг з організації шкільного харчування у 2020 році.

Питання вартости харчування для учнів шкіл у 2020 році 19 листопада розглядатиме виконавчий комітет міської ради.

 

Коментарі